Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (271) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 225 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~luzik
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Szyby szybko odparowywują, a podgrzewana przednia szyba to jest coś rewelacyjnego (co prawda jak kupiłem samochód - przebieg ok 150tys. to miał przerwane jedno włókno grzewcze, koszt nowej szyby bardzo wysoki ale to ze względu na podgrzewaną szybę, czujnik zmierzchu i deszczu)
~Roberto
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Mam auto z manualną klimatyzacją. Potrzebuje na prawdę mało czasu, żeby schłodzić auto latem, a w zimniejsze dni ogrzać. Dużym plusem jest ogrzewana przednia szyba. Jedynym minusem, jest bardzo często parująca szyba. Myślę jednak, że jest to przypadłość mojego modelu, a nie ogółu.
~Rafał
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Ford oferuje coś, co inne marki rzadko kiedy mają - ogrzewanie przedniej szyby, bezcenne w zimie. Co prawda mój Focus jest garażowany, ale czasem trzeba go spod parkingu w pracy odśnieżyć. Wtedy doceniam to rozwiązanie. Climatronic działa bez zarzutów, wentylacja także.
~slaweksw
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Zarówno nawiewy, jak i klimatyzacja działają bardzo dobrze i nie ma się do czego przyczepić. Ogromny plus za podgrzewaną przednią szybę! Nic nie paruje, nie zamarza. Naprawdę warto dopłacić i ją mieć, bo gwarantuje idealną widoczność, a tym samym większe poczucie bezpieczeństwa.
~Darek
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Diesel grzeje sie bardzo dlugo chociaz do kabiny dosc szybko leci cieple powietrze (chociaz silnik jest jeszcze zimny). Trzeba dlugo spokojnie jezdzic (do 2.500obr) aby moc w pelni wykorzystac turbinke ktora musi miec odpowiednia temp. aby szybko sie nie wykonczyla.
~marcelo85
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jak ma grzać to grzeje i to w miarę szybko. Klima działa bez zarzutu. Byłem na wakacjach w Chorwacji i w aucie się nie spociłem. Malutki mankament z parowaniem tylnej szyby ale po to jest ogrzewana. No i ogrzewanie przedniej szyby BAJKA.
~MICHAŁ
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
no jest lato więc klima daję radę chociaż jak było 38na dworze to w korku trzeba było zamykać obieg wewnętrzny bo nie dawała rady, z ogrzewaniem to nie wiem ale straszą że będzie na krótkich trasach i w korkach zimno (aluminiowy blok )
~kolo.x
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
Automatyczna klimatyzacja szybko pozwala osiągnąć odpowiednią temperaturę. Podgrzewane siedzenia to świetna sprawa, ogrzewana przednia szyba - rewelacja (nie tylko w zimie) - koniec ze skrobaniem szyby. Do szczęścia brakuje jedynie ogrzewania postojowego.
~mdesign
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
1.) Manualna klima demonem chłodzenia raczej nie jest, ale daje radę. Chłodzenie wnętrza utrudnia górna powierzchnia kokpitu, która baaaardzo nagrzewa się w słoneczne dni i działa jak promiennik ciepła. 2.) Bardzo głośna praca wentylatorów.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II Hatchback 5d
6,2
8,7
10,6
~Maniek
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Jest klima - jest wentylacja. Bez klimy osuszenie szyby jest ciężko możliwe. Ogrzewanie w zimie beznadziejne, trzeba przejechać z 20 km żeby je poczuć. Diesle tak mają, ale konkurencja radzi sobie z tym lepiej - np. TDi VW grzeją się dużo szybciej.
Ford Focus II Hatchback 5d