Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (268) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 228 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~atom_no1
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Do tej pory miałem jedynie lekki problem z pedałem gazu - czasem podawał nieprawidłową informacje o położeniu pedału gazu, obiawiało się to chwilowym wyświetleniem komunikatu o usterce układu silnika, czasami również z spadkiem dynamiki
~radekm
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Co chwila się coś sypie. W ciągu 7 miesięcy użytkowania serwis widuję średnio 2 razy w miesiącu: - popękały zaczepy plastików w drzwiach - skrzypiące niemiłosiernie sprzęgło - trzeszczące uszczelki dookoła drzwi - radio fabryczne gubi zapisane stacje
~Mikuś_b27
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
Focus nie jest zbyt awaryjny.Co prawda przy przebiegu 62 tys. wymagał wymiany drążka kierownicy,ponieważ były stuki,dwóch ponieważ płyta w radiu soni się zacięła i trzech do wymiany żarówki w przednich reflektorach, focus nie jest awaryjny.
~artur_pietrzak
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Mam auto od roku. Jedynie co się zepsuło to czujnik położenia wału przy 232.000 km. Za 80zł i 45 minut w garażu wymieniłem ten czujnik. Pozostałe rzeczy jak na razie w pełni sprawne. Także nie mam się do czego przyczepić.
~Tuptup
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Do naprawy były: łożyska kół, sprężyny amortyzatorów, amortyzatory tylne, układ zapłonowy (kable), coś tam jeszcze w zawieszeniu tylnym, hamulce. BTW, nie zdziwcie się ceną, gdy będziecie mieli wymienić żarówkę stopu :-)
~karol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
do tej pory miałem następujące usterki: problemy z elektryką (tzw. zimne luty,koszt naprawy 50zł), awaria czujnika wspomagania układu kierowniczego, w końcu wymiana całej pompy wspomagania (nie taniej!), awaria cewki zapłonu
~Mariusz
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Po 3 latach użytkowania do wymiany listwa boczna oraz naprawiane było cos w tapicerce poniewaz całe wnętrze skrzypiało,znaczek ford na kierownicy popękany,przestało działac otwieranie tylnej klapy z kluczyka,i to tyle
~Lucas
Hatchback 5d 1.8 Duratorq TDCi 115KM 85kW
Z drobnych usterek pamietam tylko łożysko w kole i łuszczący się lakier na zderzaku, ale jeszcze kilka było. Nie wymieniałem jeszzcze nic z zawieszenia. Ostatnio pojawiła się minimalna nieszczelność w układzie dolotowym.
~vvoytaz
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Denerwujące są niektóre rzeczy, ewidentne olanie klienta przez producenta. Mam wersję w półskórze a mieszek z dermy i już zepsuty, plastiki tragiczne. Nawet klamki od zewnątrz jakieś dziwne są. Zwarcie w centralnym.
~ja
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Jakość wykończenia niestety nie dorównuje poprzednikowi a na tle bezpośreniej konkurencji (np. Octavia, Astra) jest tragiczna. Mam 40 tyś przebiegu a już wymiotować mi się chce sprzypieniem i trzeszczeniem tych plastików.
Ford Focus II Hatchback 5d