Lista ocen Ford Focus II Hatchback 5d (268) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 228 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Basia
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Od jakiegoś czasu przy wybojach na drodze coś jakby lekko stuka na tyłach samochodu, zupełnie jakby coś sie obijało w bagażniku - ten jednak przeważnie jest pusty. Sprawdzane było całe zawieszenie i nie stwierdzono żadnych uszkodzeń. Przyczyna drażniącego stukania wciąż jest niewyjaśniona. Denerwujące jest też lekkie "charczenie" w przednich głośnikach podczas głosnego słuchania muzyki.
~Krzysiek 5678
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Samochód jeszcze mnie nie zawiódł pomimo, że włączył się check engine. Wymieniłem sondę lambda. Niestety nie pomogło. Od dwóch lat jeżdżę z check engine i nic się nie dzieje. Mechanik mówi, że to już taka przypadłość forda. Innych usterek brak. Oczywiście jeżeli o samochód się dba i wymienia części eksploatacyjne, które nie są drogie.
~Voldor
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Na początku gdy go kupiłem okazało się że miał zalane świece i pogryzione przewody do świec. Nieszczelna była uszczelka od podszybia i woda kapała na komorę świec. Po wysuszeniu komory i wymianie świec i przewodów na nowe slinik chodzi jak złoto. Dodam też że od razu całe podszybie zamontowałem od nowa na klej do szyb i póki co jest suchutko pod maską.
~behemott
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Po tygodniu od zakupu na myjni ciśnieniowej z przedniego zderzaka odlatywały płaty lakieru. Ford obiecał wymianę zderzaka. Minął miesiąc i zero kontaktu z ich strony a auto wygląda dziwnie z takim zderzakiem. DUUUŻY MINUS. Co ciekawe w poprzednim Focusie dopiero po 4 latach i przebiegu 185 tysiecy zaczal odlazic lakier z tylnego zderzaka.
~Pitt
Hatchback 5d 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Standardowo przycisk klapy bagarznika - 2 razy czyściłem, zepsół się moduł ESP - wymieniłem na nowy używany (koszt 150zł), zwarcie diód w alternatorze (200zł wymiana diód). EGR sam czyszczę. Poza tym tylko eksloatacyjne rzeczy - wymiana amorów, klocków, tarcz przednich. Zaweszene b. trwałe mimo wielowachaczowegoz tyłu.
~jarek.du@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Samochód niezawodny,tylko proponuję wykonywać rzetelnie obsługę a będziecie zadowoleni.Żadne oszczędności na oleju,ma być 5w30 i już i wymiana raz do roku nawet przy małym przebiegu.A tak przy okazji producent mógłby zastosować lepsze materiały wewnątrz i nie chodzi tu nawet o wygląd tylko podatność na zarysowania.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Świetnie nic nie puka nic nie stuka autko nie ma roku a juz bylem na 3 przegladzie ma lekko ponad 60 tysiecy i nic :) no prócz niewielkiego wycieku oleju ale to przez niedoklejenie uczelki w czasie produkcji hmm co ja mowie to nawet nie byl wyciek poprostu dopatrzyli sie ze niem jest do konca podklejona a tak wszysko okiiii:)
~Paweł
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
W aucie zdarzają się drobne usterki np. zimne luty w zegarach ale są to raczej uroki wieku. Ogólnie same pierdoły, należy pamiętać o nasmarowaniu mechanizmów zamków, uszczelnić korki spustowe w podłodze, zakupić osłonę silnika górną ( volvo ), ponieważ wilogć na świecach jest problemem każdego durateca.
~Chenaf
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
W aucie nie miałem żadnych drobnych usterek prócz zamarznięcia gumy od otwierania bagażnika. Pod tym względem Focus ma jakiś problem i nie występuje on tylko u mnie, ale również u innych osób. Poza tym auto naprawdę nie ma sobie nic do zarzucenia. Nie miałem z nim większych drobnych problemów. Polecam :)
~kolo.x
Hatchback 5d 2.0 Duratec 145KM 107kW
W ciągu 1,5 roku było całkiem dużo wydatków eksploatacyjnych - świece, napinacze paska alternatora (głośna praca), żarówki, akumulator, korekcja zbieżności, amortyzatory przód. Niby wszystkie te rzeczy nie są istotne i można byłoby spokojnie część z nich pominąć, ale mimo wszystko nazbierało się tego trochę.
Ford Focus II Hatchback 5d