Lista ocen Ford Focus II (695) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 485 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~olowiany
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Doskonałe prowadzenie focusów, ale też i mondeo, z którymi też miałem do czynienia jest bezdyskusyjne. Działanie ESP uratowało mnie kiedyś przed wypadkiem, kiedy na zaśnieżonej górskiej drodze pozwalałem sobie na coraz więcej... Szkoda, że Ford nie produkuje Focusów i/lub Mondeo z napędem 4x4. Nigdy nie kupiłbym nic innego. Mamy zawieszenie "sportowe".
~Focus
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi 90KM 66kW
Najmocniejsza strona tego auta, mam porównanie do astry 3 i hondy civic (rakiety). W oplu zawieszenie bardzo twarde, czuć każdą dziurę, jakby się miało koło urwać, honda dobrze się trzyma drogi ale też czuć dziury. W fordzie jest o klasę lepiej, auto trzyma się drogi całkiem nieźle, nie buja zbytnio, za to dziury w środku odczuwalne o wiele mniej. Za to lubię tym autem jeździć.
~mcold
Hatchback 5d 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
W porównaniu do poprzedniego modelu niebo a ziemia. Doskonale tłumi nierówności, dobrze się trzyma w zakrętach. Na długich odcinkach z dużą prędkością również sobie radzi, chociaż Foka I była w tym akurat lepsza (brakuje jednak, urywającego się wiecznie, spoilera pod przednim zderzakiem). Co do promienia skrętu, to.. Ford - i tyle (czyli kiepsko jak zwykle).
~marten@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tutaj doskonale. Przynajmniej wg moich doświadczeń. Złoty środek między precyzją, komfortem, sztywnością. Brak usterek. Co prawda zmieniłem właśnie opony seryjne Hankook (beznadzieja) na Bridgestone. Wyły bo były wyząbkowane. Nie wiem czego to była wina ale teraz odczuwam błogość. Przy 150-160 km/h na autostradzie auto reaguje troszkę nerwowo na boczny wiatr.
~Katarzyna
Sedan 1.6 Duratec Ti-VCT 115KM 85kW
To już prawie rarytas. Jeździłam wieloma autami w tej i w wyższej klasie, ale tak doskonałego zawieszenia nie widziałam w jakimkolwiek autku. W zakręty wchodzi jak po szynach a jedyne nad czym ubolewam to opony, które kupiłam razem z autem- chyba jakieś słabe, bo są nieco głośne. Z tego co wiem to w wielu rankingach auto zajęło w tej kategorii pierwsze miejsce.
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
To jest to, czego się konkurencja powinna uczyć od Forda. Jakbym miał składać kompakta idealnego to w kategorii układ jezdny Ford zdecydowanie zwycięża. Porównując do Skody Octavii jest zwinny jak gokart (gdzie Skoda to taczka). Ponadto, mimo bardzo fajnego prowadzenia, zestrojenie samochodu jest komforowe i przyjemne (Skoda jest twarda jak sedes).
~radmol
Hatchback 5d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Tu szczerze mówiąc nie wiem czym ludzie się podniecają. Honda Jazz lepiej się prowadziła. Astrą II podobnie się jedzie tyle tylko, że jest bardziej komfortowo. Zawieszenie jest twarde i bardzo głośnie - przenosi hałas spod kół. Wszystko nowe a nadal coś tam poskrzypuje z okolic wahaczy przednich. W zakrętach pewnie ale nie do przesady. ESP robi swoje.
~Daniel
Hatchback 3d 1.6 Duratec 100KM 74kW
Jestem bardzo zadowolony z układu jezdnego.Auto trzyma się bardzo dobrze drogi na zakrętach , a także dobrze radzi sobie z nie równościami na polskich drogach.Tania w eksploatacji naprawa zawieszenia, Proponuję nie oszczędzaj na felgach aluminiowych , ponieważ osobiście zakupiłem "chińczyki" i przy 120km/h jest straszne bicie na kierownicy.
~Crawl
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Autko prowadzi się całkiem spoko. Oczywiście co do przyczepności jest wiele zmiennych którę łącznie składają się na ocenę. Przy ustawieniach fabrycznych jeździ się spoko. Dużym minusem jest elektroniczna pompa wspomagania, która po przebiegu 100k km piszczy, i pomimo że działa to jej naprawa żeby ją uciszyć trzeba wyrzucić ponad 1000 zł. PLUS robocizna.
Dziennik kosztów dla Ford Focus II
6,4
9,1
10,5
~meblofan@tlen.pl
Kombi 2.0 Duratorq TDCi 136KM 100kW
Forda sprowadziłem zza granicy i dostał w prawe tylne koło, przez co mam trochę problemy, aby zawieszenie idealnie wyregulować. Fordy słyną z tego, że bardzo dobrze się je prowadzi, i napewno tak jest, ale ja jeszcze muszę nad tym poprawcować, aby było idealnie. Wspomaganie, ma trzy warianty do wyboru: komfort, standard i sport - bardzo fajna sprawa.