Lista ocen Ford Focus III Hatchback 5d (91) - Całokształt

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Ogólnie jestem zadowolony. Wiadomo. Po pewnym czasie zaczyna brakować mocy. Ale nie jest źle. Jeżdżę bardzo dużo po mieście więc mnie to nie kuje. Komfort jest ok. Mogłby miec większy bak paliwa. 45L to troche mało. Bagażnik też niczego sobie. To nie kombi więc oczekiwania są inne. Ale podczas przeprowadzki całą kawalerke zapakowałem
~p.manka@onet.pl
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
świetne prowadzenie, wygodna pozycja na przednich fotelach, włączanie świateł przeciwmgielnych - tył i przód wymaga chwilowej dekoncentracji - trudno namierzyć przyciski, bardzo "bruczny" tył - w czasie jazdy w deszczową pogodę - trzeba dbać o pióro tylnej wycieraczki, żona skarży się na trudne wychodzenie z przedniego fotela pasażera na zewnątrz...no cóż niski...sportowy wóz wymaga poświęceń.
~robsonik67
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
samochód ładny z wyglądu zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Wygodny zwłaszcza na średnio długie trasy-dla samotnie podróżujących również i w długich trasach sprawdza się doskonale. Bagażnik nie jest co prawda przepastny ale daje radę. Silnik Ecoboost 1.6 litra jest po prostu świetny-przyspiesza dobrze i można na nim polegać przy szybkim wyprzedzaniu-jednak wybrałbym teraz mocniejszą wersję.
~Łukasz
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Powiem tyle. Jest to pierwszy i ostatni Ford jaki kupiłem. Już wiem skąd bierze się ta różnica w cenie pomiędzy Fordem a Oplem czy VW. Te 10-20tys. nie bierze się z nikąd tylko z jakości materiałów i poziomie wykończenia. Jest dużo niedoróbek i drobiazgów które drażnią swoją tandetą wykonania. Jak już wspominałem widać, że najwięcej do powiedzenia przy projektowaniu tego Focusa mieli księgowi.
~k_qrek
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Beznadzieja! Pali jak smok i nie jedzie. Jak ktoś jeździł Pandą 55KM to poczuje się jak w domu. To samo uczucie. I ten dreszczyk emocji kiedy z włączoną klimą chcesz ruszyć szybko ze skrzyżowania i nagle silnik zdycha... Do tego dziwna co najmniej funkcja automatycznego zapalania się świateł pozycyjnych po otwarciu auta. W dzień tylko rozładowuje akumulator...
~marek
Hatchback 5d 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Po 3 miesiącach użytkowania auta jestem zadowolony i nawet lekko zaskoczony na plus. Auto poprawione względem Focusa II. Przede wszystkim: niższe spalanie średnio o 1 litr i poprawa komfortu: znaczne (!) wyciszenie auta (w Focusie II przy prędkości 130km/h robiło się w kabinie mega głośno, tu przy prędkości 150km/h jest zadziwiająco cicho) i bardziej estetyczne wnętrze.
~HargKrak
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Auto przemyślane. Może nie jest tak nowatorskie jak pierwszy Focus, ale nafaszerowane elektroniką wspierającą komfort jazdy, a to cieszy. Komfort podróżowania (z minusem za siedzenia) porównywalny z klasą wyższą (Mondeo, Insygnia). Za to zyskuje się zwrotność, funkcjonalność w mieście oraz mniej pretensjonalny wygląd, niż kompakty ze sportowym zacięciem (Megane Coupe, Astra GTC).
~TomekR
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Ładny, ergonomiczny o samochód świetnych właściwościach jezdnych i dający wiele przyjemności z prowadzenia. 105 konny benzynowy silnik nie pozwala nacieszyć się jazdą w 100% ale pozwala w miarę komfortowo i szybko przemieszczać się także na długich dystansach. Niedociągnięcia w wygodzie (siedzisko fotela) może dawać się we znaki na długich trasach.
~Adam
Hatchback 5d 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Ładna stylistyka, opływowy koszt nadowzia o bardzo niskim cx przeciwieństwo mk1 .Jest szeroki +10 cm do foc1.Kształ nadwozia i opony 205/55 r16 przekłada sie na wysoki komfort jazdy, jest bardzo cicho.Silnik 1.6tdci 115km 285nm wystarczający ale tyłka nie urywa. Super wyposażony m.in xenon , klimatronik , szyba grzana..
~Marcin
Hatchback 5d 1.6 Duratec 105KM 77kW
Bardzo dobre narzędzie pracy o maksymalnie prostej konstrukcji i prostej naprawie. Wtrysk pośredni, brak turbo, hydrauliczna przekładnia kierownicza, tylko 2 katalizatory i 2 sondy lambda, ręczna skrzynia biegów i sprzęgło bez koła dwumasowego, powinny gwarantować możliwie tanie utrzymanie pojazdu dla kolejnych właścicieli.
Ford Focus III Hatchback 5d