Lista ocen Honda Civic VI Sedan (84) - Ergonomia

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wariat707@interia.pl
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
\"Panel centralny\" jest dobrze dostępny - najdalej wysunięty włącznik ogrzewania tylnej szyby wymaga oderwania pleców od oparcia tylko w zimne poranki. Sterowanie szybami, lusterkami, szyberdachem jest w zasięgu lewej ręki. Z prawej strony mam podłokietnik, który przy moim ustawieniu fotela, też dobrze spełnia swoją funkcję (+ rola schowka). No i wisienka na torcie: podgrzewane fotele. Włączniki co prawda się trochę obluzowały ale po...
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Jak to „japończyk” – na szóstkę (czy może raczej na pięć gwiazdek ;). Wszelkie przełączniki w zasięgu ręki, uporządkowane i rozmieszczone logicznie. Na początku musiałem tylko przyzwyczaić się do suwakowego sterowania dmuchawą i ogrzewaniem (japońskie wersje miały takie rozwiązanie mniej więcej do 2000 roku; w pozostałych zrealizowano tę kwestię klasycznie, tj. pokrętłami) – zajęło mi to około 10 minut ;))
~Picek
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Obicie deski rozdzielczej przyjemnie miłe w dotyku - guma założona na gąbkę. Przełączniki od nadmuchu i klimy trochę archaicznie wyglądające jak na dzisiejsze czasy, chodziły z nieco irytującym momentami gumowatym oporem. Przełączniki od wycieraczek i kierunkowskazów działają z odpowiednim oporem, manetki mogłyby być nieco grubsze, tak sprawiają wrażenie tandetnych. Ogólnie szału nie ma, ale jest dobrze.
~Wojtek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Mój Civic jest słabo wyposażony, więc przycisków i pokręteł jest mało, także nie ma żadnych problemów z ich obsługą. Schowek przed pasażerem jest mało obszerny, jest za to drugi po stronie kierowcy. Schowki w drzwiach są bardzo ciasne i nawet mała butelka się w nich nie mieści.
~tosst
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Wszystko pod reka i swietnie rozmieszone. Jakosc materialow uzyta to wykonczenia deski rozdzielczej i tapicerki jest na najwyzszym poziomie. Mimo 11 lat na karku nic nie skrzypi ani nie trzeszczy. Po prostu wzor jesli chodzi o jakosc. Jedynie suwakowe nawiewy traca nieco myszka :)
~Solariusz
Sedan 1.6 115KM 85kW
Nienajlepiej. Albo ja za duży, albo auto za małe. Zahaczam lewą stopą o obudowę kokpitu nad sprzęgłem, prawym kolanem otwieram lub zamykam (pilotem przy kluczykach) drzwi w czasie jazdy. Wejście do środka skończyło się parokrotnie guzem na głowie.
~Solariusz
Sedan 1.6 i Vtec 125KM 92kW
Za niskie dla ludzi ponad 180 cm wzrostu: na początku zaliczyłem kilka guzów wsiadając. Zagłówki też za krótkie dla takich jak ja, a czsami zdarza mi się włączyć alarm kolanem, niechcący naciskając pilota przyczepionego do kluczyka w stcjce.
~lintu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Schowek całkiem duży, miłym dodatkiem jest schowek w podłokietniku - ogólnie jednak szału nie ma. Dość dziwnie rozmieszczone przyciski świateł przeciwmgłowych. Suwaczki wentylacji i ogrzewania (Japończyk) mało precyzyjne.
~dawidson_12@wp.pl
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Fotel regulowany w trzech plaszczyznach, czyli przod/tyl, wysokosc i kat nachylenia oparcia, mozna regulowac wysokosc pasow, kolumne kierownicy, sterowac lusterkami wygodnie siedzac w samochodzie... Czego chciec wiecej? ;)
~Jaro
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Umieszczenie przycisków znajdujacych się z lewej strony kierownicy (szyber, halogeny, podgrzewanie lusterek) zmusza kierowcę do wychylenia się w lewo, co nie sprzyja bezpieczeństwu podczas jazdy.
Honda Civic VI Sedan