Lista ocen Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW 1995-2001 (58) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 75 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sir_lancelot@op.pl
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Hmm, niech pomyślę. Jedyna część, która padła to prawy i lewy łącznik stabilizatora z przodu; przed zakupem sprawdziłem tę Hondę w ASO i wiedziałem, że trzeba będzie je wymieniać. Na biegu jałowym falowały obroty – po prostu przepustnica była już zabrudzona i po jej przeczyszczeniu problem natychmiast zniknął. Poza tym nic się nie działo. Lać paliwo i jeździć ;)
~Konrad
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Wymieniałem w ciągu 1,5 roku używania: Zawieszenie: sworzeń z przodu, tuleje wahaczy tylnych obie strony. Wydech: Tłumik. Hamulce: tarcze i klocki. Gaz: Reduktor. Spryskiwacz szyby: Silniczek Problemy: -coś świszczy w układzie wentylacyjnym, -tylna szyba z prawej strony ma uszkodzoną elektronikę (szyba opuszcza się, ale się nie podnosi).
~jabcoque
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
ciężko w to uwierzyć, ale nic się nie psuje. Przy przebiegu 100500 wymieniłem tłumik końcowy, przy 115000 tłumik środkowy, klocki i tarcze z przodu. Aktualnie (148000) przy dużych prędkościach na poprzecznych nierównościach jezdni czuć, że amortyzatory wysiadają. Ale 148000 po polskich drogach to i tak nieźle.
~lukaszlukaszlukasz
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
gdybym nie zaoral oslona katalizatora o kraweznik..... jedynie oswietlenie pokretel wentylacji i predkosciomierza. reszta to niestety czynnik ludzki tzn. plastikowe elementy jak oprawki zarowek podswietlenia tylnej tablicy i elementy wewnatrz ktore wyszarpuja artysci w ASO honda.
~Gizmo
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
W sumie to nic sie nie zepsulo po za centralnym zamkiem, a dokladniej w jednych drzwiach przestal kolek wyskakiwac i wskakiwac. Po za tym to tylko lejemy paliwo, wymieniamy co trzeba zgodnie z tym co zaleca producent i jedziemy a autko nas napewno nie zawiedzie.
~Wojtek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Oprócz problemu z nawiewem i padniętego czujnika ABS nie miałem innych problemów z częściami mechanicznymi lub elektronicznymi. Opadła za to podsufitka nad siedzeniami z tyłu, jednak parę pinesek załatwiło sprawę.
~Adamo- taksowkarz z nad morza
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Bardzo rzadko kiedy zdarzają się jakiekolwiek drobne awarie-ostatnio musiałem wymienić amortyzatory ale większość awarii wynika z jakości polskich dróg. No i musiałem ostatnio wymienić wycieraczkę, która źle zbierała deszcz z szyby
~yaneck84
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Do niczego nie można sie przyczepić,wszystko działa tak jak powinno.Ani jednej spalonej żarówki podswietlenia licznika oraz deski rozdzielczej,zero problemów z przełącznikami i elektryką.
~lintu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Drobiazgi, które padły u mnie: - elektryczne sterowanie lewą tylną szybą - żarówka sygnalizująca włączone ogrzewanie tylnej szyby - wspomniane sterowanie nawiewami
Dziennik kosztów dla Honda Civic VI Sedan 1.4 i 90KM 66kW
7,8
9,1
~Radek
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Drobiazgi wcale się nie psują i to jest plus bo czasem jakaś pierdoła sprawi więcej kłopotów niż coś poważniejszego bo ciężko ja dostać a mechanicy nie chcą robić.
Honda Civic VI Sedan