Lista ocen Hyundai i30 II (82) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andreyew
Hatchback 5d 1.4 MPI 100KM 74kW
Uważam, że 6-biegowa skrzynia w samochodach do 120KM to nieporozumienie. Oszczędności paliwa są niewielkie a szczególnie w mieście trzeba się napracować przy zmianie biegów. W i30 za nieporozumienie uważam 4 bieg, który tak naprawdę nic nie daje i ja osobiście od razu przeskakuję z 3 na 5. Tak pisałem rok temu... Obecnie muszę zrewidować swoją opinię w tym temacie. A to dlatego, że teraz dość dużo jeżdżę po mieście i "czwórka" jest...
~R.M.
Hatchback 5d Facelifting 1.4 MPI 100KM 74kW
Pracuje bardzo precyzyjnie i lekko. Ma też jednak trochę wymagań. Jest tak zestopniowana ,że ma bardzo krótkie przełożenie na 1,2 i 3 biegu ,przez co auto szybko przyspiesza. Trzeba trochę czasu pojeździć aby robić to płynnie i bez zrywów. Komputer podpowiada jaki bieg wrzucić , ale już powyżej 60km/h pokazuje żeby wrzucić 6 bieg. W praktyce w mieście trzeba sporo ruszać dźwignią. Włączając 6 bieg trzeba dźwignię odpychać w lewo aby nie...
~radmor
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Bardzo krótkie 2 pierwsze biegi co w połączeniu z małym dieslem powoduje konieczność częstego mieszania lewarkiem w mieście. Sama skrzynia działa bardzo fajnie - w miarę krótkie skoki i lekkie prowadzenie drążka. W mieście wyczuwalny brak dwumasy - na początku przy dynamicznym ruszaniu miałem problem z szarpaniem ale po wyczuciu sprzęgła coraz rzadziej mi się to zdarza.
~Wojtek
Wagon 1.6 CVVT 120KM 88kW
skrzynia biegów w wersji benzynowej słabo współpracuje ze sprzęgłem, nie moge sie nauczyć jeździć żeby nie szarpało, a przejchałem ponad 300 tys innymi samochodami i nie miałem takiego przypadku, biegi wskakują precyzyjnie. Wyprzedzanie na trasie przy predkosci 80km/h tylko na trzecim biegu. NA 4 wyprzedzamy przy 100 km/h, na szóstce nie wyprzedzamy- nie da rady.
~Tomek A,
Hatchback 5d 1.6 MPI 120KM 88kW
6-biegowa skrzynia dobrze spisuje sie w trasie. ciezko jest mi sie do niej przyzwyczaic troche, bo inaczej zestopniowana, ale moje ulubione biegi to 3 - idealna do wyprzedzania! oraz 6 - tu do spokojnej jazdy wrzucic mozna i sie toczy przez wsie i miasta :) na kazdym biegu czuc jest te moc, ze auto ciagnie, a nie bruuuuu..... i w minute wzrost predkosci o 5km/h :p tu tego nie ma:)
~baka1408
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Przełożenia są dobrze dobrane do silnika, 6-tke można wrzucić już przy 90 na godzinę, a jednocześnie ciągle nie przekraczamy 3000 obrotów przy 150 km/h. Jedyny minus, to fakt, że skrzynia dosyć mocno \'haczy\', przynajmniej w moim modelu. Ciężko się redukuje, bo choć same biegi wchodzą intuicyjnie, to jednak nie da się ich zmieniać w bardzo krótkim czasie.
~kaktus
Wagon 1.4 CVVT 100KM 74kW
Jeździłem już kilkunastoma markami i pierwszy raz w Życiu spotykam się z taką skrzynią. Niesamowicie krótkie przełożenia. Przy 50km/h trzeba jechac już na 5 biegu. Powyżej 110 km/h silnik wyje jak potępieniec. W mieście nieustanne wajchowanie. Coś się dzieje ze przęgłem (czasami trzeba 2 razy wciskać aby wrzucić bieg)- - jak w starym Starze:)
~Filip
Wagon 1.6 CRDi 110KM 81kW
Wszystko ok. Biegi wchodzą fajnie, lekko, pewnie. U mnie problem zaczyna się z synchronizatorem 6-biegu. W razie czego, kolejna skrzynia to koszt 500zł- nie opłaca się wymieniać synchronizatora. Sprzęgło nie wytrzymuje za długo, choć u mnie 230tys. Nie ma dwumasy. Wymieniałem- koszt z robocizną 800zł ;)
~Kammbel
Wagon 1.6 GDI 135KM 99kW
Po zakupie wymieniłem olej w skrzyni, wysprzęglik i płyn hamulcowy cały i do teraz nie mam żadnych zastrzeżeń co do pracy skrzyni biegów, gładko wskakują, bez oporu i nie trzeba "szukać" biegów, przerzucanie biegów bardzo intuicyjne. 6-biegów - coś pięknego na trasy
Dziennik kosztów dla Hyundai i30 II
6,1
9,2
~Franky
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi 110KM 81kW
Skrzynia biegow doskonala! Nie ma zadnych zgrzytow, problemow z wbijaniem poszczegolnych przelozen. Troszke za duzy skok miedzy drugim a trzecim biegiem, co moze na poczatku przeszkadzac w wiekszych miastach. Ja juz sie przyzwyczailem i dotarlem.