Lista ocen Mazda 6 I Kombi (198) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sumi
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
No tu byłem zaskoczony. Mój pierwszy diesel (pomijając auto dostawcze) i nie spodziewałem się takiego spalania. Ogólnie jeżdze mało ekonomicznie (przyśpieszenie-max, hamowanie, gaz itd) a ten diesel pali mi średnio od 5,3 do 7,2. Kiedyś go sprawdziłem i w trasie długości 120km przy spokojnej jeździe 90-110km/h średnio wyszło 4,7l. Jadąc na wakacje 1400km, prędkość autostrada 140-160 średnio 5,5 (noc -5,0 w dzień z klimą 6,0)
~mateuszw106
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Tutaj trzeba podejść do sprawy uczciwie, więc będę szczery. Części są i będą drogie. To nie jest Passat, gdzie części oryginalne są tanie, a zamienniki praktycznie za darmo. Ale przez to, że są drogie, będą niesamowicie trwałe. Na przestrzeni życia tego samochodu, rzadko kiedy wymienia się coś po raz drugi. No, oprócz rozrządu może. O raz wymienionej części można już zapomnieć na zawsze.
~Janek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Mamy czasy gdzie na słowo "auta Japońskie" nie zostajemy odesłaniu z kwitkiem od mechanika, elektronika. Częsci jest dużo, choć rynek zamienników nadal wąski. Może to i dobrze, ponieważ oryginal parts to zupelnia inna jakość. W M6 elektronika/elektryka się nie psuje, wiec jedynie pozostaje nam pilnować blach, wszelkie ogniska korozji najszybciej gasić o resztę możemy być spokojni.
~Marek S, Swidnica, rodiskeram@aol.com
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Tu mogee cos dodac, tym autem sie nieda zejsc ponizej 7 litrow jesli sie nie chce bic rekordow na zuzycie, jadzac normalnie bez "zwiedzania" srednia ok.8 litrow, Jesli sie lata to np. Wroclaw -Swidnica 44km przy pelnym ruchu srednia ponad 13, Boleslawiec-autostrada-Legnica do oporu (auto trzyma bez problemu 230 wedlug licznika) prawie 17 litrow wszystko wedlug komputera. Tak ze cos za cos.
~MichalVTS
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Koszty utrzymania samochodu są bardzo wysokie. Prawie każda naprawa wiąże się z wydatkiem powyżej 500zł, w szczególności jeżeli chodzi o zawieszenie i silnik. Niestety te samochody są coraz starsze, a koszt remontu silnika zaczyna przewyższać wartość samochodu. Dodatkowo duże spalanie, nawet przy instalacji LPG, powoduje, że ten samochód pożera bardzo dużo pieniędzy.
~Piotr
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Od 2 lat robię przeglądy prywatnien a nie w ASO (w ASO oszukują na materiałach i mocno zawyżają ceny). niektore cześci oryginalne są drogie, ale to Mazda z Japonii - te oryginały jednak warto czasem kupować. Tarcze czy klocki bez problemu mogą być zamiennikami. Hamulce przeciętne i szybko tracą skutecznosć (bez względu na markę) - ale przód auta jest cieżki, bo to 2,0 diesel
~szkoder
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Średnio 8L benzyny... ale silnik kręci się do 6700 tyś/min i bardzo często dochodzę do tego czerwonego pola:) Ale jak jeździ się bardzo ekonomicznie to można zejść o jakiś litr( mi się tyle udało)..ale jakoś wolę mniej oszczędną jazdę.. w zimę wiadomo- około litra więcej. Ale jak na kombi, przeważnie załadowane to dobry wynik- mimo że w planach jest założenie LPG
~JohnnyB
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Tylko dobrze, jeździmy z małożnką we dwójke na zmianę, średnia wychodzi w granicy 7,5 litra w cyklu mieszanym, na trasie 7 litrów do osiągnięcia. Auto dość cięzkie, koników troche mało, i jadąc powyzej 3 tysięcy spalania mocno wzrasta. Moja małożnka ma dodatkowo dość cięzką nogę i u niej spalanie jest litr większe niż u mnie. Licznik mocno przekłamuję w granicy 1 litra zaniża.
~Mariusz
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Jeżdżę dość szybko 120 - 140 km/h, pomimo tego spalanie nie przekracza 6.5 litra ON. Ceny przeglądów przystępne, poza rozrządem za który wołają w serwisie 2.500 - 3.000 zł. Ja kupiłem oryginalny (potwierdzone przez ASO)kompletny (pasek, rolki, napinacz) rozrząd na Allegro za 900 zł, robocizna w autoryzowanym serwisie w Gorzowie Wlkp. (polecam) wyniosła mnie 300 zł.
~siebek
Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW
Ceny części zamiennych raczej w normie. Poza tym nigdy nie szukałem tanich zamienników, a zawsze starałem się pakować to co najlepsze i nie miałem powodów do narzekania na ceny. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to bajka. Po ok. 40.000km średnie spalanie wyszło ok. 7,07 l/100km (zawsze tankowane do pełna, przez co statystyka jest bardzo dokładna)
Mazda 6 I Kombi