Lista ocen Mazda 6 I Kombi (198) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mazdomaniak
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
tu jest banan na gębie :-) mam dobrą instalację STAG i że tak powiem mogę jeździć bez celu. 10l. gazu na 100 - jadąc i łagodnie i dynamicznie (ale jak pisałem dynamicznie nie polecam). Przy obecnych cenach gazu to 22-24 zł/100km, a i do 20 zł też bym zszedł, gdybym się uparł, ale nie chce mi się upierać :-)
~Artur
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Zużycie paliwa dużo większe niż można przeczytać w internecie. na długich trasach (fakt, że jechałem z żoną i małym dzieckiem) schodzi do 8/100. W zimie, po mieście to i prawie 10 pali. Ceny napraw i części - kosmiczne. Przez parę miesięcy od kupna już z 5 tysiaków musiałem wyłożyć :-(
~Leszek
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Średnie spalanie (mix. trasa/miasto) na poziomie ok 9 l benzyny. Na trasie jadąc spokojnie np. 110 ok 7,5l. Jeżdżąc ostrzej ok 8,5 - 11. (oczywiście można więcej spalić ;-) Co ważne na samochód nie wpływa obciążenie (147KM robi swoje) tj. 5 osób i w pełni zapakowany np. na wakacje pali tyle samo.
~Olek
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Podzielę to na dwie sekcje: spalanie i naprawy Spalanie: Na trasie 4,9 - 5,3 l/100 km jadąc ~90 km/h Autostrada: 6,7 - 7,5 l/100 km jadąc ~135-145 km/h. Naprawy... nie miałem ich za dużo. Łożysko, końcówka drążka, osłona przegubu to 270 zł + robocizna warsztatu. Filtr paliwa to 40 zł.
~juagpi
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Nie jest zle nie psuje się ale przy wymianie oleju czyszczę smoka a to kosztuje troche więcej o jakieś 50 zł.Pali średnio 7,4 l/100 km.Przy dynamicznej i nie oszczędnej jezdzie Wmieście ok 8 litrów w trasie można zejść do 6litrów.Cena rozrządu jest dość wysoka a czeka mnie za 20000 km ok 1200zł
~adis
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Nie jest źle jeśli idzie o spalanie, często pokonuję 1600 km za jednym razem i na dwóch pełnych zbiornikach (55 l) daje radę z mocno obciążonym autem. Ale serwis, części i usterki w dieslu to porażka. Zdzierają na czy się tylko da. A serwisy mają oprócz drogich części bardzo drogą robociznę.
~123koala
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Pod względem zużycia paliwa i mojego stylu jazdy jestem zadowolony - auto waży trochę i pali tak, jak powinno:) Części generalnie trochę droższe niż do innych aut - ale Mazda nadrabia to niezawodnością - sporo rzeczy przy aucie typu wymiana filtrów, klocków jest banalna nawet dla laika.
~pawel, niemcy
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Kupujac diesela liczylem na oszczedne zuzycie paliwa, ale sie zawiodlem. Jezdze duzo po miescie ale 12-14 litrow ropy nawet w jezdzie miejsciej to troche przegiecie. Cykl mieszany ok. 8.5 litra. Trasa z pelnym obciazeniem, z klima, radiem i swiatlami: ok. 7 litrow. Jestem rozczarowany.
~O ! E... Mazda
Kombi 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Główny problem - korozja. Ponadto stale nawracającym problemem są elektrozawory podciśnienia (dziewczyna poradzi sobie z wymianą elektrozaworów) i konieczność wymiany podkładek pod wtryskami. Ubytki płynu chłodniczego do webasto uzupełniają katalog usterek tego samochodu.
~Bula
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Auto jak na swoje gabaryty i wielkość silnika jest całkiem ekonomiczne bo przy spokojnej jeździe można zejść do 6.5 litra na setkę oczywiśćie używając 6 biegu!Auto jest trwałe i nie trzeba wydawać wiele pieniędzy bo nic się nie psuje!Trzeba tylko regularnie je serwisować!
Mazda 6 I Kombi