Lista ocen Mazda 6 I Kombi (198) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~berhauser80ss@gmail.com
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Pilnować terminów wymiana paska rozrządu. Najlepiej zrobić to zaraz po kupnie auta. Nie oszczędzać na zamienniku ale tylko orginalny mazdowski. Cena nowego paska wraz z osprzętem to coś około tysiąca złotych. Zamienniki potrafią się zerwać.
~feno
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
i tu rozczarowanie , nie wiem jakim cudem innym bierze sie poniżej 6 litrow. sprawdzałem już wiele razy i to nie według komputera który myli sie w każdym aucie , metoda od full baku do nastepnej wizyty na stacji , trasa 7-8litrów miasto 8-8,5.
~McGasto
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Nie jest to demon oszczedzania ale porwnojac osoagi do zuycia paliwa jest chyba ok. Przy szybkiej jezdzie 150-170 km/h z czestym wyprzedzaniem i hamowaniem na trasie okolo 300km spalila 7.5 litra. Przy normalnej ale nie super wolnej 6.5-6.7
~rot
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
Dane producenta NIEOSIĄGALNE, szczególnie w mieście, gdzie auto pali około 10 l.- przy normalnym użytkowaniu bez szaleństw. Oczywiście jadąc na 6 biegu 70 km/h nie poruszając pedałem gazu można uzyskać wynik około 5 - tylko kto i gdzie tak jezdzi?
~użytkownik Mazdy 6
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie. Większość materiałów eksploatacyjnych jest w cenach zbliżonych do innych marek (rozrząd, filtry). Niestety pojawiają się drogie niespodzianki dla których nie ma również zamienników np. rolka napinacza alternatora.
~MGM
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Większość czasu jeżdżę po miastach i wychodzi 7-7.5l/100km (komputer niestety zaniża o 0.5-1.0l). Na trasie przy dynamicznej jeździe - 5.5. Na autostradzie 6-7. Przeglądy trochę drogo w ASO, ale część rzeczy można zrobić dobrze poza. Ogólnie pozytywnie.
~infor946@poczta.onet.pl
Kombi 2.0 MZR-CD 143KM 105kW
no tu mogłoby być lepiej. Moja ciężka noga to spalanie 8,5-9l/100km w miescie. Ale udało mi się zejśc do 5l w trasie na tempomacie przy prędkosci 90km/h (dostałem mandat za predkosc a to jakos odbiera ochote na szybka jazde, ale tylko do momentu zapomnenia:)
~Patryczek
Kombi 2.3 MZR 166KM 122kW
Jedyne co robiłem przez 2 lata to karoseria, regeneracja alternatora, wymiana płynów, klocków hamulcowych, prostowanie tarcz i... tyle. Samochód pomimo wieku i przebiegu, silnik igła, bez wycieków, błędów, rowno pracuje.
~Mk
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Moje koszty utrzymania wypadają bardzo dobrze, mam znajomego mechanika wiec uważam że jest dobrze. Jedyna awaria to turbina- 2 tys, reszta to eksploatacja auta. Rdza jest i trzeba z nią walczyć ale jeszcze nie ruszyłem tematu...
Dziennik kosztów dla Mazda 6 I Kombi
7,3
9,3
11,4
~Mac
Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW
Poza tym że sporo pali nie generuje praktycznie żadnych kosztów poza typowymi materiałami eksploatacyjnymi - ceny klocków, filtrów itp są na średnim poziomie, nie są droższe niż do konkurencyjnych marek japońskich czy niemieckich.
Mazda 6 I Kombi