Lista ocen Opel Astra H GTC (47) - Silnik

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Conrad
GTC 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
kolejna moja ocena, uzytkuje od 4 lat, przjechalem 120 000, w sumie wieksze naprawy to pompa paliwa, wina zlego polskiego paliwa, ogolnie dosc znacznie koszty, zawieszenie super, nic nie stuka nic nie puka, orginalne klocki na tyle wyminielem przy 100 000!!! ogolnie jestem zadowolony, spalanie niskie, na pczatku 5,4 litra, teraz okolo 6 litrow male znaczenie ma jak sie jezdzi, nie zwracam na to uwagi, jak mi sie spieszy to cisne. do tego...
~freQ
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Tu generalnie nie mam zastrzeżeń. Po przejechaniu przeze mnie ponad 12000km nic. Jedyne co, to tradycyjnie pocąca się uszczelka pod pokrywą zaworów i zwiększony nieco apetyt na olej, ale nie ma tragedii. Posiada zaledwie 90KM, ale auto samo w sobie nie jest ciężkie, jeżdżę głównie sam i do normalnej jazdy w zupełności mi wystarczy. Do zabawy i szybkiej jazdy mam inne auto. Bardzo dobrze współpracuje z odpowiednio dobraną instalacją LPG....
~Andrew
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
z16xer mój egzemplarz był zdrowy, bezproblemowy i na moje wydajny,w zupełności wystarczający. Myślałęm o 1.8 turbo lecz uspokoiłem emocje. Po jeździe próbnej, się przekonałem, a po 2 latach użytkowania utwierdziłem w przekonaniu. Nie opowiem o minusach bo nie zauważyłęm, moze miałęm szczeście, a może podejście bo dbałem
~LC
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Silnik idealny na miasto, bardzo elastyczny. Poza miastem, mimo zapasu mocy, zainstalowana skrzynia nie pozwala na wysokie prędkości. Pobiera wtedy olej w dość sporych ilościach. Jeśli jednak rzadko przekraczamy 100 km/h to oleju ubywać nie będzie wcale. Poza tym silnik w świetnym stanie.
~Lucca
GTC 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Dobry silnik, choć kultura pracy mogła by być lepsza - trochę buczy. Wersja 125KM bardzo dobrze nadaje się dla instalacji LPG z uwagi na hydrauliczną regulację luzu zaworowego. Moc wystarczająca, ale jeśli ktoś oczekuje mocniejszych wrażeń, to polecam wersje turbo.
~Adam
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Tak jak pisałem w podsumowaniu. Dynamika jak na 115 KM naprawdę w porządku. Przyspieszenie do 100 km/h mierzone telefonem z gps: w granicach 10s. Vmax. 200 km/h na GPS. Elastyczność również akceptowalna. Po prostu zgodnie z oczekiwaniami jak na 1.6 16V.
~Slavo58
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Silnik pracuje bardzo kulturalnie,cicho,równo, elastyczność na 5 biegu hmmm jeździłem dieslami do tej pory i troszkę astrze daleko do ideału aczkolwiek nie ma co narzekać bo w sumie jest ok. Przyspieszenie od 0 do 120 bardziej niż zadowalające :)
~volk3r
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
w trybie sport ten silnik jest wspaniały. Klekot słychać tylko na zewnątrz auta. W trybie normalnym nieco zamula na niskich obrotach. Podobno jest podatne na tuning,ale ja nie odważyłbym się przy nim grzebać bo mam z nim wystarczająco dużo problemów bez tego.
~Borys
GTC 2.0 Turbo ECOTEC 200KM 147kW
Silnik 2.0t daje niesamowitą frajdę z jazdy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że lubi wypić trochę oleju przy mocniejszej jeździe. Nie jest to też pancerna jednostka, raczej sportowa która ma dać frajdę z jazdy.
~Magda
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Pracuje stosunkowo cicho, jak na swój wiek. Założyłam lpg stag i śmiga aż miło. Spadków mocy nie odczuwam, obroty nie wirują. Śmieję się, że asteroid jeździ na lpg i oleju- bierze go ciut mniej niż w książce serwisowej :)
Opel Astra H GTC