Lista ocen Opel Astra H GTC (43) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lucca
GTC 1.8 ECOTEC 125KM 92kW
Klasyczny, japoński automat Aisin Warner - nie jest to DSG, ale daje radę. Przy 120km/h mamy 3000obr./min., a więc zdaje się że tak samo jak na 5 biegu ręcznej skrzyni. Z silnikami CDTI montowano bardziej skomplikowane i chyba też bardziej awaryjne automaty, natomiast w tej wersji pod tym względem jest znacznie lepiej, a ewentualna naprawa może być porównywalna z ceną wymiany sprzęgła z dwumasowym kołem zamachowym. Póki co działa dobrze i nic...
~Igor, 26 lat. i-gore@email.it
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
2 i 3ci bieg rewelacyjne. 5ty bardzo elastyczny, na autostradzie wiekszosc panzer wagonow zostaje w tyle, szczegolnie na podjazdach. Odczuwalne przyspieszenie nawet przy predkosci 160 km/h. Na minus brak 6stego biegu, co sie wiaze z wysokimi obrotami i spalaniem/halasem. robiac 1700 kilometrow, daje sie we znaki. A przy silniku 1.8 benzynowym, powinien to byc standard. Nadrobili troche dlugimi przelozeniami.
~Dominik lat 23
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
dobrze chodzi wszystkie biegi sztywno wchodzą czuć ze to nowy samochód ogólnie dobrze opel ma znaną dolegliwość wodziki od biegów szybko się psują i potem trudno trafić bieg ale ta część jest warta z 50 zł i jezdzi się dalej miałem juz doświadczenie z tym problemem na 5 opli 4 miały wodziki do wymiany ale to z 100 tyś km trzeba zrobić zeby się zużyły
~pppiekarz
GTC 2.0 Turbo ECOTEC 170KM 125kW
Myślę że bardzo pozytywne zaskoczenie. 6 biegowa skrzynia świetnie sprawdza się w trasie, myśle że doskonale obrazuje to mój rekord w spalaniu - trasa, normalne wyprzedzanie, jazda 4osoby + torby - 120-130km/h i poniżej 7l/100km, ale to jeden raz. Inne razy w trasie to 7-8l/100 więc też spoko :)
~Piotrek
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Same odczucia z używania były pozytywne, 5 biegowe przekładnie są mniej awaryjne od ich 6 biegowych odpowiedników w silnikach z turbo więc można polecić. Czasem brakowało 6 biegu ale mając wybierać bezawaryjność a wygodę, chyba jednak wybiorę bezawaryjność.
~rafał bandyk
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
skrzynia katastrofa: jak na tak usportowiane auto to moja skrzynia poprostu ciezko chodzi a kontrola wykazała ze wszystko w porzadku... w dodatku przy wkładaniu wstecznego gałka zahacza o plastikowa prowadnice ...dlatego tylko 3
~Magda
GTC 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
To chyba jedyna rzecz do której mogę się przyczepić. Np wkładając wsteczny czasem słychać "dentystę". Poza tym wszystko okej, oleju w skrzyni nie zmieniłam, a może załatwiłoby to sprawę.
~Kanizares
GTC 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Skrzynia M20 na fabrycznym oleju nie wytrzymuje za dużo. Po wymianie łożysk i zalaniu dobrym oleju posłuży naprawdę długo. (Koszt regeneracji ok . 1700 z olejem ) A tak w ogóle to trochę szybsza mogła by być.
~Bartoszek97
GTC 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Skrzynia biegów precyzjyjna natomiast czasem ciężko wchodzi jedynka oraz wsteczny lecz po paru dniach wyczucia nie sprawia problemów radzenie sobie z nią w codziennym użytkowaniu :)))
~freQ
GTC 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Tylko cztery gwiazdki za haczący czasem wsteczny i brak 6 biegu, który bardzo by się przydał w trasie. Prędkość autostradowa z ponad 3500 obr/min nie jest miła dla ucha.
Opel Astra H GTC