Lista ocen Opel Astra H (451) - Ergonomia

Na liście zabraknie 545 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~preux
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Tutaj przeciętnie żadnych schowków brak uchwytu na kubek (ten brak uchwytu mnie denerwuje no nie ma gdzie postawić czegokolwiek, pcham butelki w drzwi) mam zamontowany uchwyt na telefon przyanjmniej jego mam gdzie odstawić, pozatym troche ciasno, w vektrze jest lepiej jak ktoś potrzebuje miejsca, mi sie astra bardziej widziała i kupiłem astre. Mam zamontowany podłokietnik czasem ciężko manewrować biegami bo troche wystaje ale przyzwaczaiłem sie.
~kdx
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Rewelacyjne jest impulsowe sterowanie kierunkowskazów, świateł i wycieraczek - oczywiście po pewnym przyzwyczajeniu. Po prostu dźwignie są zawsze w jednym położeniu, nie trzeba ich szukać. Mam fantastyczne, wszechstronnie regulowane oba siedzenia przednie - można jechać 500 km bez odpoczynku i kręgosłup nie wysiada! Teraz mam zaprogramowany komputer na włączanie świateł mijania (dziennych) po uruchomieniu silnika - też bardzo dobre.
~masters
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jest ok. Przyciski do ogrzewania przedniej i tylnej szyby są za nisko. System obsługiwania kierunkowskazów to \"wynalazek\" - jest nowatorski i wymaga przyzwyczajenia się, ale po 2-3 tygodniach jest ok. Denerwujący spryskiwacz przedniej szyby - wada, która była też w Astrze I: uruchomienie spryskiwacza uruchamia JEDNOCZEŚNIE wycieraczki, które niszczą się wykonując pierwszy ruch po zupełnie suchej szybie...
~Enriquez406
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Tylne siedzenia składają się nie dając płaskiej podłogi. Łatwo przyciąć pas bezpieczeństwa przy rozkładaniu, a przytrzaśnięty nie daje się łatwo uwolnić - blokada zamka. Pas pasażera obija się o pokrywę poduszki bocznej. Trudno znaleźć wygodną pozycję za kierownicą. Odgniata się podłokietnik kierowcy w miejscu łokcia. Wymiana żarówki od strony nadkola - porażka. Spryskiwacz szyby spryskuje ją na 15cm od spodu.
~kubawyspa
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Przyciski i pokrętła na konsoli środkowej, a także przyciski w kierownicy zostały rozmieszczone tak aby uzytkownik szybko zapamietał układ i posługiwał się nimi intuicyjnie. Rzeczywiście tak jest, a działanie dźwigien wycieraczek i kierunkowskazów wcale nie jest trudne ani uciążliwe. Wszystko wygląda bardzo schludnie, elegancko i sterylnie - dominuje ład. Brak dodatkowych schowków może niektórym przeszkadzać
~HSN
Cabrio 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Przyzwyczajenie do impulsowych przełączników kierunkowskazów i wycieraczek wymaga trochę czasu, ale potem jest w porządku. Przeszkadza trochę brak odpowiednich uchwytów na napoje (te w drzwiach i w schowku nie spełniają dobrze swojej roli), ale samochód to nie miejsce do spożywania posiłków. Szeroka regulacja foteli i ustawienia kierownicy.. Słyszałem, że wnętrze jest ciemne i zimne, ale ja lubię taki styl i mnie się podoba.
~Ouragan
Sedan 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Dlaczego tylko dwie gwiazdki jak niby wszystko na swoim miejscu? Jest źle i nie chodzi tu o idiotyczne włączanie wycieraczek do którego idzie się przyzwyczaić, czy sterowanie wentylacją zasłonięte przez wajchę skrzyni ale przez ... brak jakiegokolwiek miejsca na kubek! Jezu! Dodatkowo dobija brak wskaźnika temp. cieczy no bo jak wyjaśnić stanie wskazówki non stop powyżej 100 stopni.
~Tomek
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Jaka ergonomia ?!?!?! tu nie ma czegoś takiego, tylko jakaś tacka pod ręcznym i na miejscu podłokietnika druga i to mniejsza, produkowany 7 lat wcześniej golf 4 miał już cupholderya a tu nic... pozycja za kierownicą też niby ok ale w innych autach z tego okresu siedziało mi się o wiele wygodniej. Fotele to dramat... zawsze bolały plecy po dłuższej podróży i kiepsko trzymają na boki.
~Tomek
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 80KM 59kW
Raczej można się w miarę szybko odnaleźć w rozplanowaniu guzików i przełączników. Brak wskaźnika temperatury silnika. Przyzwyczajenia wymagają manetki przy kierownicy, które zawsze od razu wracają do pozycji wyjściowej. kiepskie i nieintuicyjne rozwiązanie. Schowków jak na lekarstwo, nie ma nawet gdzie odłożyć telefonu, brak uchwytów na kubek, żadnych praktycznych rozwiązań, tutaj naprawdę się zawiodłem
~robert_gze
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wszystko jest pod ręką lub w jej zasięgu. Dużo przycisków to akurat plus, bo nie trzeba niczego szukać w menu czy czymś takim. Podobają mi się specyficzne manetki (kierunkowskazy czy wycieraczki). Na dłuższych trasach fotele przestają być wygodne, brakuje podłokietnika i regulacji fotela w lędźwiach. Jednak nie jest to auto do długich tras, od tego były Omegi, Vectry czy Insignie :)