Lista ocen Opel Astra H (454) - Ergonomia

Na liście zabraknie 549 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wszytko w zasięgu ręki. Prosta, ergonomiczna deska rozdzielcza dla mnie to zaleta, nie lubię udziwnień w stylu Citroena C4, wolę tradycyjny prędkościomierz od cyfrowego, zamontowanego na podsufitce:) Fajna, poręczna kierownica - u mnie ze skórzanym wykończeniem. Super rozwiązane sterowanie radiem z kierownicy, proste i intuicyjne.
~Andrzej B.
Kombi 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
O niebo lepiej niż w moim poprzednim samochodzie, czyli Skodzie Octavii II. Dużo lepszy fotel kierowcy, co jest bardzo odczuwalne przy długich trasach (bywały trasy po 1 000 km dziennie), wszystko jest pod ręką. Jedyny minus , to włącznik wycieraczek - wymagający dłuższego przyzwyczajenia. W Astrze IV odeszli od tego systemu.
~Zadowolony posiadacz
Cabrio 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
mogłoby być więcej schowków, no ale to nie multiwan! wiedziałem co kupuję. Mam wersję z podłokietnikiem, więc tam jest bardzo fajny schowek na klucze, portfel, komórke itd. A co do bagażnika to ma on dokładnie tyle samo pojemności co wersja 5cio drzwiowa, która w moim odczuciu nadaje sie dla dziadka na działkę!
~Paweł
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
jak w oplu- prosto, bez bajerów. Duzym minusem jest brak jakichkolwiek schowków i półek. Deska przejrzysta, ale nie powala na kolana. Zdecydowany minus to przełaczniki kierunkowskazów - wracają do pozycji wyjściowej. Jeśli oczekujesz czegoś więcej niż standardu to będziesz rozczarowany, jeśli jesteś fanem prostoty to OK
~Kkkloku
Hatchback 5d 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
No tutaj konstruktorzy sie totalnie nie popisali. Nie wiem jak mozna bylo wypuscic na rynek auto w ktorym nie ma gdzie nawet odlozyc telefonu(XD). Serio- w tym aucie nie ma miejsca na odłożenie czegokolwiek- uchwyt na telefon niejako ratuje sprawe ale na odlozenie kubka w dogodne miejsce mozna tylko pomarzyc
~Piotr P
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
Korzystam z wersji Enjoy - pomimo najprostszego wyposażenia, jest całkiem ergonomicznie i nie ma się do czego przyczepić. Pomimo upływu czasu, żaden napis czy piktogram się nie wytarł. Wszystkie funkcje dalej spełniają swoją rolę i nie miały żadnej awarii. Brakuje uchwytów na kubki (!)
~Civic
Hatchback 5d 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Poprawnie, typowo dla niemieckich aut, chociaż nie obyło się bez irytujących wpadek: kierunkowskazy wymagające przyzwyczajenia, za nisko położone sterowanie wentylacją, malutkie przyciski na konsoli środkowej wymagające ich szukania. Całkiem wygodne fotele, nie powodują zmęczenia przy dalszych trasach.
~Marcin z Białegostoku
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Ergonomię oceniam na dobrą ze względu na zbyt nisko umiejscowione pokrętła ogrzewania i klimatyzacji. Dostęp do nich ogranicza dźwignia zmiany biegów w położeniach R, 1, 3, 5. Poza tym mankamentem dostęp do pozostałych pokręteł i przycisków jest bardzo dobry. Obsługa wyposażenia jest intuicyjna i wygodna.
~Andi
Sedan 1.3 CDTI ECOTEC 90KM 66kW
nic do zarzucenia, fotele wygodne, regulacja fotela wystarczająca wraz z regulacją kierownicy pozwala na zajęcie wygodnej pozycji za kierownicą a i pasażerowie mają wystarczającą ilość miejsca z tyłu dzięki dużemu jak na kompakt rozstawowi osi, jest bardzo dobrze nie ma mowy o żadnej ciasnocie
~kierowca
Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Dostęp do wszystkich manipulatorów i wskażników doskonały i wskażniki czytelne. Zdecydowanie brakuje mi wskaźnika temperatury płynu chłodzcego - jego zachowanie daje kierowcy dużo informacji - tutaj brak a w domyśle jest że \"automaty\" w odpowiednim czasie włączą wentylator. Mnie brakuje tego wskaźnika.