Lista ocen Opel Astra H (451) - Ergonomia

Na liście zabraknie 545 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jakub
GTC 1.6 ECOTEC 115KM 85kW
Wnętrze jest naprawdę dobrze zaprojektowane. Tak jak wspomniałem ma więcej miejsca w środku niż można byłoby się spodziewać. Brakuje podłokietnika, a wydaje mi się że było na niego miejsce. Jest też trochę niefortunnie umiejscowiony uchwyt na napój po środku. Również wcześniej wspomniana pozycja kierowcy mogłaby być delikatnie poprawiona.
~TarDani
Hatchback 5d 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Co ? Nie wiem kto projektował wnętrze tego samochodu ale chyba dostał prace po znajomości. Brak uchwytów na picie, schowków i skrytek. Siedzenia moim zdaniem nie wygodne a fotel kierowcy lubi zaskrzypieć. Jakość plastików i ich spasowanie woła o pomstę do nieba...przez to nazywam go "skrzypłocz" Auto jest całkowicie nie praktyczne.
~polecam
GTC 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Sterowanie komputerem pokładowym przy kierownicy działa bardzo dobrze. Komputer w miarę intuicyjny. Troszkę przeszkadza to, że klimatyzacji nie da się włączyć jednym przyciskiem. Temat schowków, który przydało by się poruszyć - DRAMAT, oprócz schowka na okulary, schowka ze strony kierowcy i popielniczki nie ma nic... Wszystko wala się po samochodzie...
~cywilizacja@wp.pl
Kombi 1.6 Twinport ECOTEC 105KM 77kW
nie mozna wyłączyc poduszki pasażera, czyli fotelik z dzieckiem tylko z tyłu; lapmka oswietlająca kabine jest obok lusterka wstecznego, czyli nie oswietla tylnej kanapy, jak na jesieni jadąc wieczorem z małym wypluje Ci smoczek, to żeby zakończyc ryki musisz sie zatrzymać, a żona idzie szukac zguby; nie ma uchwytu na picie dla kierowcy.
~luk@s
Kombi 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Zegary czytelne niestety brakuje wskaznika temeperatury plynu chlodzacego, ladne pomaranczowe podswietlenie, duzy plus za elektroniczne kierunkowskazy (wystarczy lekko popchnac aby zamigaly trzy razy i wylaczyly sie - przydatne przy zmianie pasu). Poza tym brakuje miejsca gdzie mozna polozyc np. telefon. W bagazniku tez przydalby sie jakis schowek
~szymon
Hatchback 5d 1.3 CDTI ecoFLEX 90KM 66kW
Wszysko pod ręką. Czytałem opinie że "wnetrze projektował ergonomiczny analfabeta" - to bzdura. Trzeba się przyzwyczaić do przełączników kierunkowskazów i wycieraczek - wracają do pozycji neutralnej. Dobra jakość materiałów. Możliwość regulacji jasności zegarów i wyświetlacza, dużo róznych drobnych udogodnień. Brak sensownych schowków na napoje.
~Wojciech
Hatchback 5d 1.8 ECOTEC 140KM 103kW
Brakuje schowków, uchwytów na kubek. Podłokietniki w drzwiach szybko się odkształcają. Jeden duży schowek po stronie pasażera z przodu, boczki w drzwiach przednich, mniejsze w tylnych, ale puszkę ulubionego napoju można postawić. Obsługa radia czy nawigacji bardzo intuicyjna. Pomaga przy tym sterowanie z kierownicy.
~adim44
Hatchback 5d 1.7 CDTI ECOTEC 100KM 74kW
Mogło być lepiej, nie ma tragedii. Brak schowków to duży minus, włączniki wycieraczek i kierunków trzeba się przyzwyczaić. Włączenie klimatyzacji (automatycznej), czy zresetowanie wskazań komputera też jest uciążliwe bo trzeba pokrętłami wchodzić od meni i wybrać odpowiednią funkcję. Fotele mogły by być wygodniejsze
~Michał
Hatchback 5d 1.4 TWINPORT ecoFLEX 90KM 66kW
Ergonomia w Astrze jest świetna. Przyciski są rozmieszczone w taki sposób, że bez problemu można je intuicyjnie znaleźć. Jedynie tempomat w manetce od kierunkowskazów to według mnie nie najlepszy pomysł, bo nieprzyzwyczajeni kierowcy razem z nim włączają też przypadkowo kierunkowskaz. Często przydaje się multifunkcyjna kierownica.
~DeVeDe
Kombi 1.6 turbo ECOTEC 180KM 132kW
Wszystko pod reka tak jak powinno byc. Brakuje podlokietnika. Dla jednych minusem jest milion przyciskow a dla innych jest to plus. Mi to nie przeszkadza, chodz obsluga tego wszystkiego nie jest zbyt intuicyjna. Kwestia przyzwyczajenia. Razi brak wskaznika plynu chlodzacego. Temperature mozna sprawdzac w ukrytym menu.