Lista ocen Peugeot 508 I SW (61) - Ergonomia

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek Katowice
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Ergonomia - \"wymaga przyzwyczajenia\" jak piszą, co znaczy że jest kiepska. Wady? małe rolki na kierownicy do zmiany np widoku ekranu (lewa) czy stacji radia (prawa) źle usytuowane, bo w skręcaniu często zmienia się wszystko przez muskanie ich dłońmi. Powinny zmienić się miejscem z guzikami + i - które są niepotrzebnie bliżej środka. Tempomat za daleko od palców, a guziki/funkcje nie wiem po co powtarzają się na desce i kierownicy. Tempomat...
~lepszy_model
SW 1.6 HDi 115KM 85kW
W przypadku wyboru auta w full opcji, przeszkadza brak schowkow w kokpicie. Nie ma nawet gdzie odlozyc telefonu. Schowek w podlokietniku otwierany do boku co jest zupelnie nietrafionym pomyslem. Duzo przyciskow na kierownicy na poczatku potrafi przerazic, po jakims czasie mozna sie przyzywczaic, chociaz w mojej ocenie nie do konca sa one logicznie rozmieszczone. Bardzo ustawny bagaznik z latwym system kladzenia siedzen. Swietne materialy...
~sandman8
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Wszystko jest pod ręką. W zasadzie brak wielofunkcyjnych przyciskow na kokpicie a ekran dotykowy działa bez zarzutu. Regulacja kierownicy, intuicyjność obslugi menu i kierownicy wielofunkcyjnej daje przewagę nad innymi, ktore ogladalem. Brak dedykowanego miejsca na telefon, ale pomiedzy siedzeniami bez problemu 4 iphony się położy.Schowek otwierany na strone kierowcy, spory z dodatkowym gniazdem zapalniczki i podwójnym USB. Inacze mówiąc-...
~mmcc
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Jak dla mnie super, wszystko pod ręką fajna obsługa komputera pokładowego przez joystick na tunelu środkowym. Jedyna co trzeba poszukać to włącznik head up ale jak żadko włączam czasem w nocy w jeżdzie po autostradzie. Tak samochód jeśli chodzi o ergonomie bardzo przyjazdy w obsłudze. Bardzo fajne i proste składanie tylnych foteli przez uchwyty po bokach bagażnika wystraczy posiągnąć z jednej i drugie str i w moment mamy wielką plaską podłogę
~Jarek
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Przemyślany samochód projektował Polak. Siedzi się bardzo dobrze, wszystko pod ręka. Każda funkcja ma swój przycisk, co dla mnie jest zaleta, nie lubię samochodów gdzie podstawowe funkcje obsługuje się ekranem dotykowym. Multimedia bardzo proste w obsłudze i przyjazne użytkownikowi. Tomek czego można się przyczepić to cup holdery z przodu, niefortunnie usytuowane i mały schowek w podłokietniku, mimtomakurat jakosmszczegolnie nie przeszkadza.
~Anselmo
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Wszystko na swoim miejscu - łatwo się nauczyć obsługi i sterowania z kierownicą. MINUS - otwierany mini podłokietnik tylko od strony kierowcy. Nie ma na tunelu głównym żadnego miejsca, gdzie możnaby położyć chociażby komórkę. Uchwyty na kubki - wysywane - są zamontowane pod ekranem - niestety, to powoduje, że zasłaniają chociażby nawigację. (na szczęście navi można obserować na panelu przed kierownicą. Duży plus za szklany dach.
~Peugeot
SW 1.6 e-HDi FAP 112KM 82kW
Samochód o niebo wygodniejszy od Passata B6 (szersze fotele, więcej miejsca w środku, bark tunelu utrudniającego trzeciemu pasażerowi tylnej kanapy na wygodne oparcie nóg). Dużo przycisków i dużo funkcji, ale łatwo się wyuczyć i spamiętać co do czego służy. Minus - niewystarczająca ilość schowków w desce rozdzielczej, oraz niefortunnie umieszczony uchwyt na kubek dla kierowcy (zasłania nawigacę).
~HR
SW 2.0 HDi FAP 163KM 120kW
Wszystko jak należy. Duże wygodne pokrętła nawiewów, intuicyjna obsługa. niektórzy narzekają na brak miejsca na telefon, ale w sumie jest połączenie Bluethoot, więc telefonu można nie wyjmować z kieszeni. jeżdżę nim dwa lata i za każdym razem muszę spojrzeć na kierownicę, aby włączyć tempomat i nie pomylić się z ogranicznikiem prędkości - jedyna mała wada :)
~Peter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Bardzo małe schowki, do tego w podłokietniku nie zmieścimy nic. Nie ma gdzie odłożyć telefonu. Sterowanie systemami jest intuicyjne, jednak sam system multimedialny działa niewiarygodnie powoli. Sterowanie w kierownicy jak dla mnie bardzo trudne w obsłudze bez odrywania wzroku od drogi. Tragiczna tylna kanapa, nie idzie wysiedzieć jako pasażer.
~Tomek
SW 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Na kierownicy przyciski dość intuicyjne, jak się już człowiek przyzwyczai to ok. Mam wersję bez nawigacji więc na kokpicie nie mam dużo opcji do przełączania. Brakuje mi w statystykach komputera czasu pokonania trasy (jest tylko odległość i średnia prędkość). Nie podoba mi się praca wycieraczek (biegi), w poprzednim Touranie jakoś lepiej to działało.
Peugeot 508 I SW