Lista ocen Saab 9-3 II (145) - Ergonomia

Na liście zabraknie 120 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przemek
SportSedan 1.8 122KM 90kW
bardzo ciche wnętrze, przyjemne nagłośnienie, Wszystko pod ręką. Czujniki deszczu przy ustawieniu na niską czułość pracują niemal idealnie. Trochę uciążliwie trzeszczący przy niskich temperaturach kokpit. Po przejechaniu 600 km jednego dnia samopoczucie dobre. Człowiek nie jest obolały i spokojnie można by przejechać więcej.
~Sobocinski
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
tutaj napiszę tylko tyle, że po przejechaniu 1530km z Krakowa do Włoch poszedłem na imprezę :))) Auto W OGÓLE nie męczy podczas jazdy na trasie! Jedyne nieergonomiczne rozwiązanie to głęboko osadzony fotel, który nie nadaje się do częstego wsiadania i wysiadania - minus jeśli jesteś przedstawicielem handlowym.
~kseton
SportSedan 2.0t 150KM 110kW
mam wersję z fotelami skórzanymi, trochę słabo trzymają boki, trudno się wsiada i wysiada bo nisko (ale to chyba urok samochodu o ambicji sportowej),b. fajne jest sterowanie na kierownicy radiem, cd i telefonią w aucie, totalnie fatalne rozwiązania z uchwytami na napoje. Jest tylko jeden i to bardzo niepraktyczny
~Kamil
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Szwedzkie auta to moim zdaniem wzór ergonomii. Wsiadając do Saaba, Volvo czy nawet Scanii można odnaleźć się bardzo szybko co wiem z autopsji. W każdym z tych aut zasiadając za kierownicą niemalże od razu wiemy gdzie czego szukać i mamy wrażenie, że auto zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o nas.
~Tomek
SportKombi 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
Tutaj podpisuję się pod innymi opiniami- nie można lepiej. Początkowo brakowało mi gadżetów znanych z innych marek (peugeot, bmw czy nawet octavia), ale szybko okazuje sie, ze one faktycznie nic nie wnoszą (chwilowe spalanie!) a jedynie rozpraszają, czy denerwują kierowcę. SUPER sprzęt BOSE!!
~tg-tgart@wp.pl
SportKombi 1.9 TiDS 150KM 110kW
bez komentarza, wszystko w najlepszym porządku i na swoim miejscu, w moim modelu (2007) nie ma już dwudziestu przycisków, tylko pokrętła do sterowania nawiewami i klimatyzacją i to duży plus. Po prostu super tak jak powinno być w porządnym aucie, bez zbędnych wodotrysków odwracających uwagę.
~Mikołaj
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Samochodem bez problemu mogą podróżować w dalekie trasy 4 osoby. W 5 na dłuższą metę droga może być męcząca. Bagażnik jest pojemny. Mieszczą się do niego 3 duże walizki (jednak przy ich wkładaniu przeszkadzają wystające z tylnej półki głośniki) i zostanie jeszcze trochę miejsca.
~Grzegorz
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Surowa perfekcja w szwedzkim wydaniu gwarantuje bezproblemową obsługę. Sterowanie jest wygodne i intuicyjne, rozmieszczenie przycisków na kokpicie na prawdę przemyślane. Fotele są wygodne, ale osadzone nisko, moja babcia ma problem z zajęciem miejsca. Mała ilość schowków
~trafal
SportSedan 2.0 Turbo 210KM 154kW
Mysle że to kwestia przyzwyczajenia po poznaniu auta cała obsługa bezproblemowa intuicyjna. Czasami mam wrazenie że jest słaba widocznośc w lusterku bocznym podczas wyprzedzania, zdarzało sie że nie widziałem auta nadjeżdzającego z tyłu no ale to może kwestia ustawienia
~adamciolkowski@gmail.com
Cabrio 2.0 Turbo 210KM 154kW
Wspaniala pozycja za kierownica, az nie chce sie wysiadac. Kluczyk wymaga chwile przyzwyczajenia, do tego stopnia że teraz wsiadajac do innych aut, pakuje kluczyk tam gdzie jest w saabie:) Przyciski duze, wyrazne, intuicyjnie. Dam 5- bo niektore sa zbyt male (przy radiu)