Lista ocen Saab 9-3 II SportSedan (124) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 71 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fredi
SportSedan 1.9 TTiD PF 160KM 118kW
Wkurza mnie masa elektronicznych ograniczeń. Nie da się szybko mieniać biegów (MANUAL). Po szybkiej zmianie następuje ułamek sekundy \"odczekania\" aż obroty wrócą tam gdzie powinny....
~Sobocinski
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
Sześć biegów w związku z moją oceną silnika jest idealne. Cieszy możliwość zmiany co 2 biegi, jazda w mieście na jedynce jest miarowa, ale skrzynia najlepiej pracuje między 3 a 6 biegiem.
SportSedan 2.0t 175KM 129kW
W porządku choć czasami potrafi nieprzyjemnie zaskrzypieć. Jedynka zdecydowanie za krótka! Auto do 100km/h ma jakieś 8,5s. Gdyby jedynka była lepiej zestrojona spokojnie można by zejść ponizej 8 sekund.
~PAWEŁ
SportSedan 1.9 TiD 120KM 88kW
Skrzynia 6 biegowa z 1.9 pasuje mi idealnie znacznie lepsza niż 5 biegowa w 2.2.Pracuje zupełnie inaczej wydaje się ,że jest bardziej zwarta i pracuje z wyczuwalnym lekkim oporem(bardzo mi to pasuje)
~Przemek
SportSedan 1.8 122KM 90kW
przerzucanie biegów mogło by być bardziej precyzyjne. Czasem wrzucając trójkę wpadam miedzy 1 a 3. Może moje przyzwyczajenie do sportowej skrzyni biegów z poprzedniego auta
~bryko
SportSedan 1.9 TTiD PF 180KM 132kW
całkiem fajny 6 biegowy automat, ale niestety wrażliwa na jakość oleju. Ten trzeba zmieniać znacznie częściej niż zaleca producent. Bez tego szarpie przy redukcjach.
~momos
SportSedan 1.8t 150KM 110kW
Dobrze dobrana. Przełożenia odpowiednie,dośc ekonomiczna a jednocześnie potrafi popchnąć tego nie małego w końcu Saab\'a. Cicha, łagodnie obsługiwana potrafi sie odwdzięczyć.
~Kamil
SportSedan 1.9 TiDS 150KM 110kW
Biegi wchodzą lekko, precyzyjnie. Skrzynia jest 6-biegowa co ma wpływ na komfort jazdy przy większych prędkościach i przypuszczalnie ma wpływ na relatywnie niskie zużycie paliwa.
~Antyfan
SportSedan 1.8t 150KM 110kW
Najlepsza konwencjonalna ASB na rynku. Płynna zmiana biegów i sensowny program, bardzo dynamicznie przyśpiesza, oraz zachowuje elastyczność przy każdej prędkości
Dziennik kosztów dla Saab 9-3 II SportSedan
6,7
10,2
11,9
~kseton
SportSedan 2.0t 150KM 110kW
U mnie jest trochę problemu z wrzucaniej dwójki, stosunkowo długie przełożenia lewarkiem jak na ambicje sportowe, nawet za długi, generalnie trochę za dużo trzeba używać siły
Saab 9-3 II SportSedan