Lista ocen Seat Leon II (198) - Silnik

Na liście zabraknie 99 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~a47k@o2.pl
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie mam nic do zarzucenia. Może to nie osiągnięcie, ale z -12 st. odpalił za pierwszym razem. Większych mrozów w tym roku nie było. Poza tym jak to diesel, klekocze. Nie trzęsie, nie rzuca. Chodzi równomiernie. Dobrze wyciszony. I i II bieg krótkie. Dopiero na III dostaje kopa, a ciągnie już od 20 km/h. IV bieg ciągnie od 40 - 50 km/h. Dotychczas wyciągnął licznikowe 190 przy 4000 obrotów.
~MEDUZA
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Autko mam prawie 5 miesięcy. Kultura pracy lepsza niz się spodziewałem. Dotychczas jeździłem benzyniakami. Tymczasem ten silniczek jest naprawdę cichutki. Sprint taki sobie, chyba, że ktoś chce żyłować silnik na 3000 i więcej obrotów, bo na obroty to on się chętnie wkręca. Elastyczność (niech będzie, ale to mało powiedziane) wystarczająca. Nie ma żadnych problemów z wyprzedzaniem. ŻADNYCH.
~Cypek
Hatchback 2.0 TFSI 16v Cupra 240KM 177kW
Praca silnika jak i jego dynamika są zaletami nie do podważenia, w tej przedziałce cenowej nie znajdzie się nic lepszego, choć już przy 241tyś. km wywaliło mi wtrysk, żadnej zamiennik nie podchodzi tylko oryginał od audi s3 koszt nowego 1000 zł, używki od 400 w górę, koszt cewek NGK 150 zł za sztukę, świece NGK premium laser 280 koszta bardzo szybo się robią
~Krystian
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
Stanowczo za słaby 105km wystarczy do jazdy po mieście na trasie jak się jedzie samemu to jeszcze można iść z wiatrem. Niestety przy większym załadunku już brakuje przyjemności z jazdy powyżej 110km/h... Jeżeli ktoś się nie nastawia na częste wyprzedzanie to śmiało brać, jednak jeżeli chce czasem poczuć dynamikę (na co wskazuje ta sylwetka) to odradzam lub proponuję czip od razu.
~Piątal
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik 1.9 TDI 105KM na pewno nie jest propozycją dla fana sportowej jazdy. Przeciętne osiągi rekompensuje bardzo małym apetytem na paliwo i niezłą trwałością. Na szczęście nie znajdziemy tu "dobrodziejstw" w stylu DPF, które potrafią jedynie zrujnować użytkownika. Uważam, że jest to jeden z najlepszych dostępnych silników do samochodu "na co dzień".
~Mariusz
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
Bardzo dynamiczny i elastyczny (moc podniesiona do 170 KM). Wbrew opini wyczytanych w internecie, rzadnych problemów (głowica, wtryskiwacze, itp). Odpala bez problemu nawet przy dużych mrozach. Po zakupie mały problem z odpalaniem ciepłego silnika (dłużej trzeba było kręcić), pomogło przeprogramowanie dawki startowej (ok 100zł) i probllemu nie ma.
~korin
Hatchback 1.6 CR 105KM 77kW
silnik cichutki, dynamiczny, znakomicie zachowuje się zarówno w jeździe oszczędnej jak i w sytuacji gdy potrzeba zdobyć trochę więcej mocy. W zalecanej jeździe ekonomicznej do 2k obrotów troszkę mułowaty, jednak napiera charakteru w okolicach 2,5-3,5 tys obrotów. W zupełności wystarczający do normalnej jazdy przy tej masie pojazdu.
~insane
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Silnik daje się polubić dopiero po chiptuningu. Standardowo jest za słaby do tego auta (te 140KM to jednak optymalna moc), a poza tym ma dwie duże wady: dużo pali (powinien co najmniej 1,5 - 2l mniej brać jak na tą pojemność i moc - widać, że to stara technologia), a poza tym ma okropną turbodziurę odczuwalną na każdym niestety biegu.
~eLPe
Hatchback 2.0 TDI 140KM 103kW
2.0 TDI 140 koni PD BKD. Wtryski 140 koni są lepsze i tańsze od wersji 170, bo nie są piezo. BKD obok BMM to najlepsza wersja kodowa. Wyeliminowane większość bolączek początkowych edycji tej jednostki. Szybka, dynamiczna, nawet dość kulturalna. Pali mi 7 litrów. Ciągnie do 3700 rpm. Awarii brak. Także w osprzęcie.
Dziennik kosztów dla Seat Leon II
6,7
11,0
~Mateusz
Hatchback 1.4 TSI 125KM 92kW
Na początku bałem się trochę przerzucić z 1.9 TDi bo zawsze miałem taki silnik pod maską. Jednak obawy były nieuzasadnione - 1.4 TSI to naprawdę dobry i zwinny silniczek. Niskie spalanie oraz dynamiczność. Na 100 km spalanie wyniosło - 6.4 i ja sam to także potwierdzam. Polecam ten silniczek i Leona II. Wart swojej ceny.