Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Przy najwyższych prędkościach przydałby się szósty bieg. Do miasta i rozwijanych w nim prędkości piąty bieg jest wystarczający bo daje i trochę dynamiki i oszczędza paliwo.
~Peeter
Sedan 1.4 TDI 75KM 55kW
Precyzyjna, jak narazie nie ma z nią problemów. Wsteczny tam gdzie być powinien i nie da się go pomylić z jakimkolwiek innym biegiem (obecnie jest moda na wsteczny w miejscu 6stki).
~Cazares
Sedan 1.9 TDI 101KM 74kW
Byłaby piątka, ale za tzw. lewarek (bo jest on jedynie namiastką, już w Golfach II były wygodniejsze) należy się krytyka. Dźwignia w ogóle niedopasowana do dłoni.
~Łyha
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Biegi w tym aucie zmienia mi się wyśmienicie. Dosyć krótka dzwignia i krotkie przełożenia. Niestety trochę za wysokie obroty przy prędkości przelotowej tzn 90-100 km/h.
~MarcinS
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
W wersji Tour de France lewarek jest o wiele przyjemniejszy niż w standardzie i wybieranie biegów jest baaardzo precyzyjne - w firmowych autach już nie jest tak dobrze.
~FAB 2002
Sedan 1.9 SDI 64KM 47kW
przełożenia dobrze dobrane do charakterystyki silnika. Moja fabia ciągnie czasami za sobą przyczepkę i dobrze sobie radzi.Przełaczanie biegów wzorowe - jak to w Volkswagenie.
~Krzychu_W
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Skrzynia biegów podoba mi się do tej pory. Dość krótkie przełożenia, krótki skok lewarka sprzyja szybkiej zmianie biegów. Po 6 latach użytkowania skrzynia zachowuje się jak nowa.
~AdamolSS
Kombi 1.4 80KM 59kW
Skrzynia w miarę precyzyjna. Czasem zacina się jedynka. Dosyć elastyczna. Z jednej strony na 4 biegu można dobić do 160km, z drugiej auto na 5 biegu idzie od 40km.
~arcik14@gmail.com
Hatchback 1.4 68KM 50kW
Skrzynia dziala bardzo precyzyjnie,przelozenia sa dobrze dobrane.Troche brakuje 6 biegu.Przy szybkosci 120 km/h silnik kreci sie ok.3500/min przez co jest troche halasliwy

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~slavo; slavovw@o2.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
nie narzekam, biegi wchodzą jak powinny z małym oporem ale bez przykładania siły. Każdy bieg ma swoje miejsce i dla mnie nie sposób się pomylić, jedynka trochę za krótka