Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~radiozet@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
5 z małym minusem, bo czasami lekko potrafi zachaczyć 4 bieg. Mam na codzień do czynienia z różnymi autami różnych klas, ale precyzja i krótki skok drażka zmiany biegów w Fabii jest nie do pobicia.
~seweryn
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Krótki skok drążkazmiany biegów, czasami problem z włączeniem pierwszego biegu, trzeba podwójnie wysprzęglać, dobrze zestopniowana do ruchu miejskiego, na trasę przydałby się jeszcze szósty bieg.
~tomal@klub.chip.pl
Hatchback 1.4 60KM 44kW
wg mnie działa bez zarzutu, choć żona uważa, że łatwo pomylić wsteczny z jedynką (!), na trójce dobrze sie zbiera ale piątke to chyba projektował ktoś o zacięciu "ksiegowego dusigrosza"
~Maciek1971
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Skrzynia biegów pracuje precyzyjnie i jest dobrze zestopniowana. Jednak troche haczy co jest denerwujące. Niezbyt wygodny jest takze uchwyt drazka zmiany biegow. Zle lezy w dloni (jak dla mnie)
~ŁukaszOjciec
Sedan 1.4 16V 75KM 55kW
Niemcy sie uczą jak robić skrzynie. Chodzi super, nie jak w Pegeocie (Chyba nigdy sie nie naucze nazwy tych aut) gdzie praktycznie to kij w maśle którym ruszasz.
~Szczęśliwy_bo_sprzedał
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
To chyba największy atut tego samochodu. Jedna z niewielu rzeczy która nie wymagała wymiany/regeneracji. Chodzi płynnie, nie haczy. Robi swoją robotę, choć nie jest bardzo elastyczna.
~Łukasz
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Dobrze dobrane przełożenia, precyzyjna i bezawaryjna praca. Jeśli biegi wchodzą ciężko, to czas wymienić sprzęgło. Niestety, przy 250-300 tysiącach przebiegu zaczyna "wyć"
~Gadom
Kombi 2.0 115KM 85kW
Skrzynia świetna, polecam zapłacić więcej za komplet sprzęgła LUK. precyzyjnie wchodzą biegi i Pewnie się zmienia w nerwowych sytuacjach. Jedna z lepszych jakie używałem.
~Misio Kraków
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Skrzynia całkiem inna od Astry , wybierak pracuje wzorowo. Nawet przy -20stopniach wybiera prawidłowo od zapalenia, nie czuć zmian przy wybieraniu biegów ,kiedy olej jest gęsty
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~herbu
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Nie haczy, skoki lewarka krótkie. Pewne wrzucanie każdego biegu. Nawet w zimie, przy dużych mrozach nie występuje ciężka praca, czy trudności z wrzuceniem któregokolwiek biegu.