Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
biegi wchodzą płynnie z tym ze sporadycznie w przeciągu 2 lat miałem problem z wstecznym tzn. nie chciał wejść za pierwszym podejściem :) zdarza się :) dla niekumatych dodam ze po prostu był zły układ zębatek :)
~Kevio
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
Skrzynia w samochodach grupy VAG słyna z lekkości przełożeń i krótkiego skoku. Momentami irytujące jest, że nie czuć czy bieg na 100% wszedł czy nie, ale to tylko takie uczycie jak się biegi zmienia \"na odwal\".
~niezdecydowany_wwa
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Że się jeszcze nie rozsypała po tym co przeszła to szacunek - w końcu tak narpawdę to na niej uczyłem się zmieniać biegi ;) Ile razy zgrzytała nie zliczę - jak dotąd bezawaryjnie ale może to wynikać z małego przebiegu. Chodzi płynnie.
~wjt
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Rewelacja. Zmiana biegów to czysta przyjemność, biegi wskakują bardzo precyzyjnie z z delikatnym oporem i przyjemnym kliknięciem. Mały minus - czasami opornie wchodzi jedynka, ale i tak ocena nie może być inna jak maksymalna.
~zbyhoo.w@wp.pl
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
przekładnia świetna, biegi wchodzą super, bez zajaknięcia. W służbówce biegi zmienia się w kilka setnych sekundy, a skrzynia znosi to godnie. Zero haczenia, znakomita precyzja, szerokie zakresy uzytecznych prędkości.
~Piotr
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Precyzyjna z krótkimi skokami, dobrze zestopniowana skrzynia. Biegi wchodzą pewnie z lekkim oporem sprawiającym wrażenie bardzo solidnego spasowania. IMHO wzorowa praca inni mogą się uczyć jak powinna działać skrzynia.
~Janusz - Poznań
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Miałem wiele samochodów ale to jest pierwsze auto gdzie padła mi skrzynia biegów przy przebiegu 20 tys km. Serwis naprawiał i naprawiał czekałem 3 tyg. a jak naprawił skrzynia chodzi bardzo źle - nie chca mi wymienić skrzyni na nową.
~:) Waldas
Hatchback 1.4 68KM 50kW
w silnikach (16 V75, 100 KM oraz dieslach wolnossącycm oraz turbo) bardzo ładnie wchodzą zmiany poszczególnych biegów na prawdę nie można mieć zastrzeżeń. Dla pozostałych dwóch najsłabszych silników uwagi krytyczne nie dziwią
~Michał
Sedan 1.2 i 64KM 47kW
Brakuje 6 biegu. Poważnie. Przy 95 km/h na 5 jest 3 tys. obrotów i auto ma jeszcze siłę iść dalej. Przy 6 już by nie był w stanie przyspieszać, ale na autostradę byłoby jak znalazł. No ale to miejskie auto.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~Loen
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Moim zdaniem ideał. Żadnych kłopotów, zawsze precyzyjna, krótki skok dźwigni zmiany biegów - zmiana przełożeń to bajka. Długość przełożeń dobrze dobrana do silnika. Co jak co, ale skrzynia jest perfekcyjna.