Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tomeknp
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Skrzynia jest super ! Po 130 tyś precyzyjna jak zegarek, lewarek zmiany biegów bez najmniejszych luzów. Miałem okazję jeździć fiatami, renault megane, BMW 5, Land Roverem, Hyundaiem Coupe, Mercedesem i tylko ten ostatni miał podobną kulturę.
~AdamolSS
Kombi 1.4 80KM 59kW
Autem jeżdże 10 miesięcy. Skrzynia z reguły nie sprawia problemów, jednakże czasami nie chce wejść jedynka co doprowadza mnie do szału. W zimie dopóki się nie nagrzeje trochę auto biegi nie czysto wchodzą. W lecie z tym nie ma problemu.
~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Super, biegi wskakują z lekkim kliknięciem, b. precyzyjnie, jedyne zastrzeżenie to czasami problem z właczeniem wstecznego, trzeba wtedy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i po problemie. Zdarza się też, ale naprawdę rzadko, że haczy jedynka.
~Michał M.
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Krótkie, twarde skoki, przyjemna zmiana biegów. Wchodzą bardzo pewnie i bez problemu. Usytuowanie wstecznego wg mnie wygodne (pozwala szybko i wygodnie zmienić na jedynkę i na odwrót). Choć wsteczny niezsynchronizowany wchodzi zawsze bez problemu i lekko.
~cino
Hatchback 1.4 60KM 44kW
maly skok lewarka jest bardzo sympatyczny i funkcjonalny Brak synchronizatora przy biegu wstecznym (przy pospiechu wystepuja zgrzyty) nieraz problem z biegiem 1 "jakby dobrze niewchodzil" ale to zdaza sie sporadycznie teraz nawet juz wcale Poza tym jest bdb
~Łukasz
Kombi 1.4 16V 101KM 74kW
Jestem zadowolony. Czasem 1 lub wsteczny haczy, ale to jednostkowe przypadki. Ogolnie biegi wchodza leciutko. Przy 50/h spokojnie można jechac na 5 biegu nie czyjac przy tym zamulania silniki oraz zmniejszonej mocy. 5 z malym minusem
~Sebakrav
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Cóż tu się rozpisywać. Problemów skrzynia żadnych nie robi. Czasem tylko z powodu zebrania się błota dźwignia się troche przestawiała i nie chciała sama z dwójki na trójke przeskoczyć ale po wyczyszczeniu z błota wszystko działało.
~ryhu82
Sedan 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia pracuje doskonale, przełączanie biegów mogę realizować popychając dźwignię po skosie na wybrany bieg, chodzi płynnie i bardzo rzadko zdarzają się lekkie zacięcia, które ustają po cofnięciu dźwigni (zazwyczaj 1 i wsteczny).
~stodal
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
Skrzynia całkiem niezła. Chodzi delikatnie, biegi można wrzucać w ciemno. Dobrze ze stopniowana. Wsteczny czasem zgrzytnie ale chyba dlatego, że nie jest z synchronizowany? W zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~mswowa
Hatchback 1.4 68KM 50kW
Jeśli napisałem wcześniej że silnik to wielki atut tego auta to skrzynia biegów jest wspaniała, naprawdę. Bardzo precyzyjna. W skodzie octavii mojego ojca z 2009 r. skrzynia jest o wiele gorsza, proszę mi wierzyć niż w tej skodzinie.