Lista ocen Skoda Fabia I (992) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 1099 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kubat
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Skrzynia wyglada jakby byla stworzona do innego silnika. cizkie ruszanie z 1 (dla mojej zony -sprzeglo) Biegi nie wchodza jak trzeba, np wsteczny lub 1: po 4-5 razy musze pomieszac galka aby wskoczyl.
~Artur75
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Nic sie nie zmienia jedynka czasem kaprysi. Ogólnie ok. Konieczna jest wymiana oleju nie wierzyć w propagande ze sie go nie zmienia. To co wylałem w niczym nie przypominało oleju przekładniowego mobil 75w90
~teami
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Precyzyjna. Biegi można wrzucać dwoma palcami. Cicha w odróżnieniu od np. peugeota 206. Moim zdaniem dwójka źle zestrojona - przy małej prędkości trzeba wrzucać jedynkę, aby dynamicznie włączyć się do ruchu.
~Paszczak
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Skrzynia chodzi bardzo płynnie.Biegi praktycznie same wskakują,tylko mnie przeszkadza ruchoma główka zmiany biegów,pewnie to przez przebieg już w samochodzie,która się lekko rozklekotała.
~skodziarz
Sedan 1.4 80KM 59kW
Haczy 1 i wsteczny - trzeba wyczuć żeby lekko wchodziły. Przełożenia znośne - na V biegu przy 100 km/h obrotomierz wskazuje 2800 rpm - dla tej mocy trudno oczekiwać dłuższych przełożeń.
~WilqRS
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Dość krótka, potrafi się zacinać. Skrzynia nie jest wadliwa, gorzej ze sprzęgłem, zależy czy skodziną jezdziła młoda osoba \"wyciskająca poty\" z tego silnika i skrzyni. Jesli tak to bedą koszty.
~tynek
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
czasem 2 albo 3 mi zahaczy, ale to z pośpiechu, a wada fabryczna to to że czasem wsteczny nie wejdzie za pierwszym razem ale na spokojnie jeszcze raz wciskamy sprzęgło i wchodzi gładko.
~Matt
Sedan 2.0 115KM 85kW
Bardzo precyzyjna i szybka skrzynia biegow, bez porownania do fordowskiej czy oplowskiej, natomiast skrzynia w renault megane, to przy niej dno totalne. W biegi trafia sie od razu, skok lewarka krotki/
~paweł W
Hatchback 1.4 60KM 44kW
ogólnie dobrze, czasami ciężko wchodzi jedynka, ale to może być wina ślizgającego sie sprzęgła, ale nie wiem bo nie jestem mechanikiem. na pewno sprzęgło mi sie ślizga, ale narazie jeszcze nie robie.
~Ruffiox
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Nie spodziewałem sie tak dobrej skrzyni biegów w aucie średniej klasy. Biegi wchodzą jak przysłowiowy nóż w masło. Bardzo dobrze zestopniowane, chociaż na trasie brak 6-tki ze względu na hałas jest odczuwalny.