Lista ocen Skoda Fabia I (948) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 1143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mikołaj
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
żarówki radzę kupować hurtowo- będzie taniej, akumalator pada po tygodniu nieodpalania nawet przy dodatnich temperaturach, drzwi ciekną, szyby parują, kontrolki potrafia pokazywać różne cuda- efekt np. dostania się wilgoci do włącznika świateł stopu pod pedałem hamulca, lakier mało odporny na uderzenia kamieni ...
~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Średnio, dokuczało trochę drobiazgów (notorycznie piszczące gumy stabilizatora które wymieniałem na gwarancji chyba ze 3 razy, trzeszczący schowek (naprawiono na gwarancji), luz na zamku pokrywy silnika (wyregulowano w serwisie), głośna praca poduszki zawieszenia silnika (wymieniona na gwarancji). Na szczęście to tylko drobiazgi.
~Darek P.P.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
I tu rówież źle. Po około 10 tys. STRASZNIE skrzypią tylne drzwi . Do dzisiaj. Uszkodzona kratka nawiewu powietrza w kabinie. Połamały się cięgna listków. Ok 20 tys. brak ogrzewania jednego z lusterek. 70 tys. nie otwiera się bagażnik ( jest zintegrowany z centralnym zamkiem i pilotem ). Było tego troche , nie wszystko pamiętam.
~gastrolog2@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
wymiana łącznków stabilizatora,czujnik temperatury płynu chłodzącego,uszczelnienie czujnika właczania wentylatora(wyciek płynu ),trzeszczenie plastiku ,stuki w przednim zawieszeniu dziwnie przechodzące do tyłu pojazdu,piszczenie przy hamowaniu tylnych szczęk jakby sie zacierały w prowadnicach,bardzo szybko korodują tłumiki
~szuruszuru
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
Wymiana cewki zapłonowej w okresie gwarancyjnym oraz wentylatora chłodnicy. Z naprawdę drobnych, to przycisk sterowania szybą kierowcy się zużył (pękł w środku popychacz), tylne drzwi należy uszczelnić samemu (np. silikonem) zdejmując poszycie, gdyż przy ulewach potrafi wciekać woda do środka.
~xx
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Po 2k km padła świeca , po 3 latach akumulator niedawno silniczek od wentylacji ( strasznie rzegotał )jednak naprawa była banalna, hamulec ręczny prawnie nie hamuje ale nie mam czasu się nim zająć , zaraz po zakupie chyba z 5 razy przepalił się bezpiecznik od zapalniczki ale założenie mocniejszego pomogło.
~Paszczak
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Jak na razie nie odnotowaliśmy nic niepokojącego.Jeździmy dopiero od miesiąca wozem.Po zakupie wymiana kompletnego rozrządu z pompą oraz olej i filtry kosztowała nas 1510zł.Teraz tylko cieszyć się jazdą. A!! dodam,że kilka dni temu uszczelniałem tylne drzwi,(zmora skód),bo przeciekały.Teraz jest ok!!
~js
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Od nowości coś się ciągle psuje. Zawieszający się sterownik komputera- 4x w ciągu pierwszego roku użytkowania. Ciągle zepsute otwieranie tylnych szyb (ręczne). Po każdym deszczu w aucie w środku stoi woda na dywanikach. Serwis uszczelnia ale dalej się leje- ileż można. Palacę się żarówki świateł przednich.
~Marcin
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Szczerze mówiąc to tym samochodem jeździ mój tato (65 lat), zrobił nim ok. 30 tys ja używając tylko czasami kolejne 30. Po 6 latach spadł tylko wężyk przy tylnym spryskiwaczu (jak bum cyk cyk). Kolega miał, też z tym silnikiem, to po pół roku pogonił bo się sypał od nowości. Widocznie dobry model trafiliśmy.

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Arcowski
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Typowe dla tego auta stuki w zawieszeniu. Po wymianie drążków dalej stuka. Trzeszcząca poduszka silnika, wyraźnie słychać na progach zwalniających. Cieknące tylne drzwi, najpierw lewe, po pewnym czasie prawe. Ilości bardzo niewielkie, ale jednak. Uszczelnili w serwisie i narazie jest ok.