Lista ocen Skoda Fabia I (948) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 1143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~S(z)kodnik :D
Sedan 1.4 80KM 59kW
1. Przednia część wydechu do wymiany po 20 tysiącach km 2. Tylna część wydechu do wymiany po 25 tysiącach km 3. Przednie żarówki świateł mijania (po jednej parze na rok jazdy) 4. Tylna żarówka stopu (jedna na rok) 5. Żarówki świateł pozycyjnych (po jednej parze na rok) 6. Nie domykająca się klapa wlewu paliwa (naprawa zajmuje około 5 minut) jeden raz
~Szybki
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Przez 4 lata i 60 tyś km przebiegu zepsuł się rozrusznik i alarm (naprawy bezgotówkowe -gwarancja). Po 30 tyś. wyleciał łącznik stabilizatora - generalnie fabia nie ma trwałego zawieszenia z przodu. Odtwarzacz CD Skoda Auto Symphony z 8 głośnikami brzmi super, ale płyty przez cały okres eksploatacji się czasem przycinały - zwłaszcza na nierównościach.
~Maciej Piła
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Z drobiazgów... końcówki spryskiwaczy na szybę. Kiepsko podają. Może wina płynów zakupionych przedtem. Kamień osiadł. Nie wiem. Ale idzie wyczyścić- najlepiej latem, by nie połamać. Zamki trzeba przesmarować przed zimą. Taka rada. U mnie nie był używany, ale WD40 naprawiło. A tak, to ok. Ja na tą markę. Zawsze coś wyskoczy. Jak w każdej marce i modelu.
~Andrzej
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
całkiem sporo: trzeszczenie foteli, tylnego siedzenia, plastików kokpitu, uszkodzony zamek drzwi przednich, elektrycznie podnoszona szyba, alarm, akumulator zbyt szybko, serwo ogrzewania, mechanizm regulacji wysokości fotela, drążek wahacza, zapalająca sie czasami bez powodu lampka usterki silnika - wizyta w serwisie w celu zgaszenia 75 zł.
~wątroba
Hatchback 1.4 60KM 44kW
1. Wymiana klapki wlewu paliwa 2. 2x wymiana łączników stabilizatora 3. 3x naprawa paska do zamykania klapy bagażnika 4. Odprysk lakieru - klapa polakierowana w ramach gwarancji 5. Wymieniona trąbka klaksonu 6. Stopione kostki podłaczeniowe w lampie 7. Uszkodzona regulacja jednego z reflektorów 8. Czyszczenie zapchanych wtrysków
~Imperator74
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Nie mam prawie żadnych zastrzeżeń. Skrzypiała deska rozdzielacza pod zegarami ale w ASO skody usunęli to od ręki (25 zł). Jest to problem stuku podstawy deski z metalowym wspornikiem. Dopadła mnie także wada mokrej tapicerki w tylnych drzwiach. W ASO po gwarancji chcą za to 140/drzwi. Naprawiłem sobie to sam za 6 zł (silikon). Czas naprawy to 1,3 godz.
~Maciek
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Pomijając elementy typowo eksploatacyjne jak zawieszenie, to awarii uległy przyciski opuszczania elektrycznych szyb, pekło mocowanie szkła lusterka (być może za mocno wepchnięte), czasami centralny zamek potrafi w czasie jazdy sie zamknąc czy otworzyć. Jednakże za grosze można kupić sprawne elementy na szrocie.
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Elektryka siadała. Klimatyzacja , panel sterowania elektrycznymi szybami, kilka razy zakleszczone linki szyb. Szybko przepala żarówki, szczególnie halogeny które mam przerobione do jazdy dziennej. Obecnie przy małych przebiegach orginalne klocki tarcze szybko hałasują. Czasami wieszają się fabryczne czujniki cofania.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4