Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Średnio z tym... Xsara, która jest cięższym autem od Fabi ale bardziej aerodynamicznym z silnikiem 1.4i (8V)paliła mi średnio po miejście 6,2L, Fabia pali przy oszczędnej jeździe miejskiej pomimo 3 cylindrowego silnika 1.2 (12V) 6,7L to za dużo. W trasie przy średniej prędkości 140 - 150 km/h do 7,5 L więc to jest znośnie...
~Michał
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Po pierwszym przeglądzie - koszty były niewielkie. Zużycie paliwa w mieście na b. przyzwoitym poziomie. Rzadko przekracza 6,5 ltr/100. Zużycie w trasie można obniżyć nawet poniżej 5,0 jadąc oszczędnie (tj. ok. 90 km/h). Spalanie wzrasta znacząco po włączeniu klimy (nawet ok. 1,0 ltr).
~marek
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
spodziewałem się lepszego. moja fiesta w automacie 1.1 spalała średnio 5,5 litra a wiadomo automat więcej spali i noga zawsze do pogłogi po ruszeniu żeby jechać a nie stać, a tutaj 7,3 bez oszczędności na 6,5 delikatnie z nóżką oj delikatnie, a żeby było mniej to już trzeba cegłę podłożyć.
~Imroath
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Spalanie nie do końca takie jak podaje producent, ale też nie jeździ się tak jak przewidują normy. Trasa 100-120 km/h oznacza spalanie rzędu 5.2l/100 km. Miasto to średio 7.1l/100km. miasto + trasa to około 6.5 l/100km. Na jednym baku dało by się przy ekonomicznej jeździe przejechać 900km!
~nikus
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Samochód jest ekonomiczny, szczególnie przy jeździe \"kulturalnej\" - czyli bez brawury, zbędnego przyśpieszania i nagłego hamowania. Na trasie (bez zbędnego szarżowania) jest \"tańszy\", niż cena biletu pierwszego lepszego busa. A jak ceny napraw? Na szczęście jeszcze nic nie musiałem naprawiać.
~Skoda nigdy
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Zuzycie paliwa zdecydowanie odbiega od katalogowego, oczywiście na niekorzyść. Średnie spalanie w granicach 9,0 litrów przy rozsądnej jeździe to norma. Jeśli ma się ochotę trochę poszaleć, trzeba sie liczyć z tym, że wskaźnik paliwa błyskawicznie wyląduje w położeniu wyjściowym.
~oss
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Nie wiem, czy 4 czy 3. Jeżdżę na LPG. Trasa/miasto - 60/40. Na 32 litrach robię ok. 370 km. Klima non stop. Żonie udało się zrobić 420 - ale do tej pory nie wiem jak ona to zrobiła :) Komputer pokładowy po 1000 km pokazuje przeważnie średnią 6,7 - ale on liczy benzynę...
~SZKODOWKA
Kombi 1.2 60KM 44kW
Zużycie paliwa - do przyjęcia Cena przeglądu w serwisie powaliła mnie z nóg,po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym zrezygnowałem z usług serwisu.Cena w serwisie 580 zł.Następny po roku wykonałem w prywatnym zakładzie i cena wyniosła 250 zł/wymiana oleju i wszystkich filtrów/.
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
W mieśicie na LPG rewelacja 7L LPG / 100km, w trasie jadąc w tylu eko w okolicy 70 km/h w pełni przepisowo 6L LPG / 100km W trasie na niemieckiej autobanie :) jadąc stale 140 / 160 km/h obciążonym autem 10 do 11L LPG / 100km a przy tym hałas jak podczas startu Airbusa A320 ;)
~optymista
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Ceny paliw są powalające, więc szukając samochodu podstawowym kryterium było spalanie. Przy ekonomicznej jeździe nie ma radości a gdy skorzystamy z osiągów auta to koszty idą w górę. Podane przez producenta limity zużycia paliwa dla mnie są mocno przereklamowane.