Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał G
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Ceny części średnio-umiarkowane ale niektóre ceny zaskakują niekorzystnie (kawałek blaszki - podkładka aktuatora turbiny 25 pln). Generalnie warto kupować dobrej jakości zamienniki. Niektóre są lepsze od oryginalnych (np. tarcze hamulcowe).
~leppacat
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Średnie spalanie po 70 tys. km poniżej 6,0 l, przy czym jeżdżę ok. 2/3 po mieście. Jest więc dobrze. Jadąc przepisowo po drogach krajowych (v max ok. 90-100 km/h) i przewidując sytuacje na drodze można osiągnąć średnie spalanie ok. 4,5 - 5,0 l/100 km.
~RobRock
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Z tym różnie , zalerzy mocno od tego jak sie jezdzi. Minimalne na trasie spalił 5l/100 . W miescie latem srednio 6,5-6,7 zimą litr więcej. Jeżdze raczej dynamicznie, ale samochód uzytkuje wspólnie z żona która jeżdzi delikatnie stąd takie zużycie
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak na silnik diesla, powinni się wstydzić. W mieście pali powyżej 7l/100Km. W trasie ok. 6l/100KM. Cykl mieszany to spalanie rzędu 6,4l 100/KM. Autostrada przy 130km/h daje nam spalanie rzędu 8l/100KM.. Tyle palą silniki które mają po 200KM, a nie 70KM...
~Marek
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak już pisałem w trasie wynik 3,5l osiąga się bez specjalnego skupiania się na oszczędnej jeździe. Miasto około 5l na 100km. Można jeździć bardzo eko i zejść do około 4,5. Przy bardzo dynamicznej jeździe spaliła mi 6 litrów na sto kilometrów.
~And1WT
Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW
Auto w naprawie proste a co za tym idzie części są tanie. Zużycie paliwa niewielkie, a w połączeniu z LPG to już w ogóle. W mieście średnio pali 8,5-9 litra, w trasie o około 1,5 litra mniej. na przeglądy nie jeżdżę (serwisowe) więc ich sen nie znam.
~szkoda Fabia
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Przy ekonomicznej jeżdzie sporadycznie schodzi mi poniżej 6 litrów, zwykle 6,5. Średnio spalanie wychodzi mi około 7 litrów (np. do pracy 10 km autostradą, 6 km w mieście). Przy jeżdżeniu z prędkościami większymi niż 160 km/h dochodzi nawet do 10-11 l.
~Rafał
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Przy oszczędnej jeździe w mieście pali średnio 7,5 ale jak już chcemy trochę przycisnąć to i 10 spali. Na trasie przy 120km/h i włączonej klimie można spokojnie zejść do 6 litrów. Ogólnie spalanie jak na dzisiejsze ceny paliw jest na zadowalającym poziomie.
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
spalanie średnie 4,7 ON/100km. Ale auto jest użytkowanie normalnie (tzn. mam dla kogo żyć i chciałbym wrócić zawsze do domu) Części zamienne popularne i tanie. Koszy wymiany szyby przedniej ok 550 zł Przegląd olejowy w ASO do 600 zł u kowala za 400 zł.
~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Koszty ASO to poziom nieosiągalny dla nikogo poza Fiatem Pandą! Co do kosztów paliwa, najmniej (5,1) poza miastem i bardzo leniwie; moja średnia to najczęściej 6,0. W mieście 7,9-8,1, a na trasie przy zwinnej jeździe do 130 km/h minimum 6,2