Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bulldog
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
4.5 l/100 bez oszczędzania średnie(klima hula non stop) t.j część miasto część trasa.Myślę że tak być powinno.Do przeglądu mi jeszcze dużo brakuję więc nie oceniam.A napraw też myślę że nie będę miał w najbliższej przyszłości.
~CHUCK
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
jażdze po mieście o duzym natęzeniu ruchu i korkach udaje mi się w/g komputera wyciągnąć złużycie w granicach 7,7L do 8,2L benzyny. A do jazdy na LPG, to jest różnie tankując 37L gazu robię około 400 km, więc ocene pozostawiam wam.
~Maciek W.
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Narazie mam jeden pomiar. Przy umiarkowanie oszczędnej jeździe w trasie auto spaliło 6,5l. Gdyby jechać non-stop 90-100 km/h spalanie nie powinno przekroczyć 6,1 l a to już dobry wynik. W mieście spali ok 9 l (sporo, ale cóż...)
~Mateusz
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
W trakcie mojego użytkowania z autem nic się nie działo. Jedynie kwestie eksploatacyjne (olej i klocki hamulcowe). Kosztów ogólnych napraw nie znam bo tym się w firmie zajmuje odpowiednia osoba.
~mawert
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
W trasie i w cyklu mieszanym spalanie nie jest duże - porównywalne do innych użytkowników. Niestety dojazdy do pracy w zakorkowanym mieście sprawiają że spalanie oscyluje w granicach 10-12 litrów.
~Paweł
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Praktycznie lać paliwo i jeździć. Jest to proste auto o dobrym i sprawdzonym silniku. Części jest bardzo dużo na rynku, zarówno oryginalnych jak i zamienników. Samochód naprawdę mało pali.
~Patryk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Spalanie auta jest zachwycające. Po mieście jeżdżę dynamiczniej od 90% użytkowników i auto nie pali więcej niż 5 litrów. Może jest to minimalnie ponad. Spalanie jest tak niskie, że nie zwraca się na nie uwagi.
~Karaś
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto w mieście spala do 7 l/100km. W chłodne dni przy dynamicznej jeździe do 8l. Autostrada przy 140 km/h około 6-6,5l w zależności od wiatru. Minimalnie ok 5l na trasie przy jeździe 110 km/h.
~Burn
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Średnie zużycie paliwa w cyklu 70/30 (trasa/miasto) 6,7l/100km. Jako, że służbowe auto i służbowe paliwo noga do lekkich nie należy. Wynik bardzo dobry. Na pełnym baku robię średnio 600-650km

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Użytkownik Fabii
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Średnio auto pali 5.5 litra, z czego 40% jazdy po autostradzie z większymi prędkościami, 30% po trasie ale dość dynamicznie czyli ciągłe wyprzedzanie, i 30 po mieście. Silnik musi się jeszcze dotrzeć.