Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Nie ma strachu przy dystrybutorze. Trudno aby człowiek kupujący nowy samochód narzekał na spalanie paliwa, bo to wtedy jacyś ignoranci. Stać cię na nowe, stać się na paliwo do niego - proste.
~ŁukRak
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Niestety, jak na klasę B auto spala dużo. Przy dynamicznej jeździe miejskiej średnio 9l/100 km Jeżdżąc nim na trasie z prędkościami 110-130 km/h spalanie 7,5 l/100 km. Najmniej pali przy 80-90 km/h
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Całkiem nieźle przy spokojnym operowaniem gazem. Mi udało się zejść do 5,9 w trybie mieszanym. W mieście to porażka (jak na diesla i tak małe auto). Oszczędnym polecam Fabię I i silnik SDI.
~pigzip
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Spalanie w mieście 9-12 litrów gazu, bliżej 10-11. Trasa ok 9 litrów, autostrada 170 -15,5 litra. Opony 185/60/15 dunlop blueresponse. Trasa 80-90 na godz 7,2 litra gazu
~wojgalic
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Żadnych wydatków, tylko lać paliwo. Spalanie niby większe niż w silnikach TSI, ale wszystko zależy od stylu jazdy, przy mojej, spokojnej jeździe, spalanie jest akceptowalne.
~qba
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Na razie zaskakuje nas pozytywnie, spalanie lepsze niż oczekiwaliśmy 6,0 - 6,32 na trasie i 6,8 w mieście. Poza tym akcesoria w niezłych cenach nawet te oryginalne.
~kierowca
Hatchback 1.6 i 16V 105KM 77kW
Doskonale nie jest, bo producent podaje wg mnie zużycie bez włączonej turbiny. Faktyczne zużycie realnie jest wyższe, jednakże to zależy od indywidualnego stylu jazdy
~bigman
Kombi 1.2 60KM 44kW
Ekonomicznie, ale biorąc pod uwagę sinik 1.2 powinno być chyba lepiej? Ja chyba nie potrafię jeździć samochodami z tak słabymi sinikami i może stąd wyższe niż u innych spalanie.
~Miro
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
Spalanie miesięczne 4,8-5,2l. przy przebiegach 4,5-5 tys. przy średnio oszczędnej jeździe, jest dobrze. Jak się mocno ciśnie, to spali 6-7l. Przebiegi średnio 40% miasto 60% trasa.
~Król Złoty
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Jeśli ktoś ma cierpliwość to w trasie można spokojnie zejść poniżej 4.5 litra w mieście poniżej 6. Przy moim stylu jazdy wartości te realnie osiągają 5.5 trasa i 7 miasto.