Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DarStefan
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Spalanie na dobrym poziomie ale 1 warunek - delikatne obchodzenie się z gazem. W mieście spalanie 8-9l (Wrocław) - przy staniu w korach przy jeździe 7. W trasie wszystko zalezy od Ciebie od 5.5 do 8.5l Rozczarowują koszty obsługi gwarancyjnej - średnio zostawiam 600 - 650 zł, wg. mnie to za dużo jak na Skodę i tak małe auto, ale pewnie inni producenci wcale lepiej nie wypadają
~Simon
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
I to jest wlasnie ten punkt w ktorym nasz dieselek rekompensuje nam wszystkie niedogodnosci! Jestem po prostu zachwycony spalaniem - przecietnie 4,8 do 5,0 (nie jezdze wolno!). Nie udalo mi sie nigdy przekroczyc 5,3 nawet przy jezdzie w granicach 140 km/h. Natomiast przy jezdzie 90-100 km/h osiagalem wyniki w okolicach 4,1. Wyniki podaje dla dystansow ok. 100 km.
~Jan Sz
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
W stosunku do Lanosa którym przejechałem 228 000 po półrocznej eksploatacji mogę udokumentować że jeżdżę tą samą trasą(ok 80 km/dzień)i miesięcznie tankuję około 40 litrów trzy razy,a Lanosem na tej samej trasie ok 43 litry cztery razy w miesiącu ,jak już wcześniej pisałem po 15 366 km spalił średnio 6,17 l/100km koszt pierwszego serwisu po 15 000 km wyniósł 340zł
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Spalanie tego auta jest przeciętne. Do czołówki ekonomicznych aut raczej nie należy. W mieście pali mi zazwyczaj 8,5l/100km. Na trasie bez szarżowania wychodzi 6,4l/100km. Najmniej pali przy prędkości 70-90km/h. Powyżej 100km/h obroty idą na ponad 4000obr/min, a wtedy żłopie benzynę. Wcześniej miałem większe auto z silnikiem 1,6 które na trasie mniej paliło niż Skoda.
~baha
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
przy normalnej jeździe w mieście ok. 7,5-8,5 l jest O.K. ale w korkach już nie ok. 9-11 l trochę dużo raz z klimą raz bez. W trasie przy ok.90-110km/h 5,6-6,2 w trzy osoby bez bagażu.Przy 120-140km/h 6,5-7,3 l/100km. W zimie ciut więcej.Na gazie spala ok.20% więcej. Koszt przeglądu rocznego w ASO z klimą ok.900zł,przegląd gazu po 1 roku w niezależnym warsztacie 197zł.
~JM
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
srednio pali 8l gazu na 100km, latem gdy klima chodzi na maksa wychodzi okolo 9l gazu/100km, a poruszam sie głównie po mieście, w trasie przy oszczędnej jeżdzie można zejść do 7,5 l gazu /100km ceny przeglądów ok, olejowy +przegląd instalacji lpg 350pln, roczny 100pln drożej, na razie jest gwarancja wiec o cenie napraw sie nei wypowiem
~Fliperas
Kombi 1.2 70KM 51kW
Na trasie prędkość ekonomiczna to ok. 80 km/h. Można wtedy zejść spokojnie poniżej 5 l/100km. Gorzej w mieście. Przy dużych korkach spalanie sięga 12 l/100km. Przeciętnie, przy średnich korkach jadąc do pracy 7 km pali 8,5 l/100km. Ponieważ jezdziłem już kiedyś Skodą wiem, że serwis jest nienajdroższy, da się przeżyć, przegląd okresowy ok. 600-700zł.
~Raj
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Części tanie jak barszcz, mnóstwo używek za pół darmo lub tanich acz solidnych zamienników. Spalanie - mołoby być niższe jak na 3 cylindrowego pierdziela ale też tragedii nie ma. Samochód jest bardzo tani w utrzymaniu i każdy mechanik wie jak się za niego zabrać więc nie trzeba jeździć i szukać "magików" od tego czy tamtego.
~Łukasz
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Zużycie paliwa zadowalająca. 5 litrów to żaden wyczyn dla tego samochodu. Na trasie można zejść poniżej 5 litrów. Zimą w mieście maksymalne spalanie doszło prawie do 7 litrów. Naprawy nie są drogie, części też nie. Nie polecam przeglądów i naprawy w ASO - cenny usług trochę za duże jak na samochód marki Skoda.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Krzysiek F.
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto z grupy VAG więc nie problem o części i mechaników którzy mają obcykane konstrukcje tych aut. Ekonomika na poprawnym poziomie, bijąc rekordy można zejść poniżej 4l/100km, ale gdy poczujemy w sobie duszę rajdowca i zaczniemy w trasie bić rekordy, ale w drugą stronę wówczas spalanie powyżej 6l nie jest jej obce.