Lista ocen Suzuki Swift II (143) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 139 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qris20
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Tutaj to Suzuki sie nie popisalo!W zime lepiej jezdzic z pasazerem, ktory wyciera szybe o ile wczesniej nie zamarznie. Silnik jest maly i szybko sie nagrzewa ala dmuchawa nie wieje za dobrze. W lato czrne plastiki ostro sie grzeja, zwlaszcza ze szyby sa pochylone pod niskim katem.
~inkwizytor
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
To trzeci (po za twardym zawieszeniu i głośnym silniku) minus tego autka. Zimą mamy notorycznie zaparowane szyby w środku (może przytkany jest jakiś kanał?), latem jest już lepiej bo można otworzyć szyberdach i owiewki z tyłu. Ale wtedy z kolei hałas zabija na dłuższych trasach.
~sudoshner
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Zimą już po 3km silnik jest nagrzany i może zacząć ogrzewać kabinę. Kabina robi się ciepła w niecałe 30 sek. Jednak niska prędkość (50-60 km/h) + nawiew na trójce przez 5 min. oziębia silnik. Więc po nagrzaniu kabiny najlepiej nawiew ustawić na jedynkę.
~ejnoej@gmail.com
Sedan 1.3 68KM 50kW
Zimą dość szybko leci ciepłe powietrze, wystarczy dmuchawa na 2. biegu żeby odparować szyby, latem nawiew również nieźle daje, choć na 3 i 4 biegu wiatrak jest już dość głośny... Mimo to daję max! W porównaniu do np. Astry - jest bosko!
~Bartek
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Ogrzewanie włącza się szybko i jest bardzo wydajne. Gorzej wypada wentylacja w ciepłe dni, co wynika z małego współczynnika oporu. Na szczęście mój egzemplarz (3 drzwiówka) ma uchylne szyby z tyłu i to ratuje sytuację np. latem.
~Łukasz
Sedan 1.6 i 92KM 68kW
Wentylacja- przeciętna. Dość głośna na 3 i 4, Ale .... chyba i nowych furkach jak mi się wydaje najlepiej para schodzi na najwolniejszyn nadmuchu. Na 1 głośność jest ok i wydajność też. No tylko czasem też jest i gorące lato....
~LUC, pitulalukasz@tlen.pl
Sedan 1.3 68KM 50kW
Bardzo szybko się nagrzewa latem, zimą jak się przystawi chłodnicę jest ok. Mój drugi SUZUK ma klimę więc jest ok. Co prawda korzystałem z niej może 2-3 razy (kupiłem go we wrześniu 2007r.) ale działa bardzo dobrze
~etnon@wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Zimą bardzo szybko sie nagrzewa. Latem nie jest źle. Jeśli otworzy się tylne uchylne okna, to na wentylacje marudzić nie można. Wadą jest brak filtrów. Zdaża się, że na desce rozdzielczej można znaleźć piasek czy nawet liście. :)
~deadnightwarrior
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Bardzo słaba dmuchawa nie daje orzeźwiania latem, a w zimie słabo sobie razie z parującymi szybami. Poprawę wentylacji zapewnia wyciągniecie filtru kabinowego ale wtedy cały syf z ulicy ląduje na naszej twarzy
~bartez17@interia.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Nie mam klimatyzacji. Jeżeli chodzi o ogrzewanie zimą to super - bardzo szybko się nagrzewa. Latem już gorzej - brak klimatyzacji, dmuchawa na 4 stopniu, uchylone szyby - wtedy jest ok.