Lista ocen Volkswagen Golf VI (137) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maniek
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Klimatyzacja działa jak należy.Idzie zima zobaczymy jak z ogrzewaniem. Już zauważyłem że silnik bardzo szybko \"łapie\" temperaturę.Podobno pompa wody nie pracuje na zimnym silniku i włącza się dopiero po rozgrzaniu silnika,więc powninien szybko się nagrzewać również w zimie.
~stilo_kielce
Variant 1.6 TDI-CR DPF 105KM 77kW
Bardzo dobrze jak na silnik diesla działa ogrzewanie. W warunkach zimowych szybko robi się ciepło w środku. Niestety strasznie parują szyby podczas deszczu i trzeba włączyć dmuchawę albo na 3-4 bieg ale wtedy jest głośno, albo odpalić climę
~picu
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Daję doskonale, ale na razie miałem okazję wypróbowac tylko chłodzenie wnętrza - z tym climatronic nie ma żadnego problemu. Szybko, sprawnie i bez problemu. Prawdziwy test przejdzie dopiero zimą, gdy będzie musiał nagrzać wnętrze
~maestro100@wp.pl
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Już nie taka znakomita klimatyzacja...jak w samochodzie klasy wyższej. W pakiecie za 990 zl, który zamówiłem mam podgrzewane siedzenia...ale pierwszy raz spotykam w tej klasie aby siedzenia podgrzewane miały 3 poziomy ustawień!!!
~Mariusz
Hatchback 5d 2.0 TSI GTI 210KM 154kW
Wentylacja,to szereg udogodnień dla kierowcy,zwłaszcza przycisk szybkiego osuszania szyby przedniej.Podgrzewane fotele bardzo się przydają,bo po chwili jest nam przyjemnie ciepło gdy mróz na zewnatrz.
~Peter
Hatchback 5d 1.4 TSI 160KM 118kW
I znów bez zastrzeżeń. Klimatyzacja chłodzi szybko. Ogrzewanie działa po kilku minutach. Do tego podgrzewane fotele....zimą bajka. Po 3-4 minutach ciepłe cztery litery :):) a za oknem 20stopniowy mróz.
~kx
Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW
Jak na razie bez zarzutu tylko ... gdy komputer potrzebuje schłodzić wnętrze z nawiewów wydobywa sie nie tyle rześkie co dość zimne powietrze. Nie do końca przemyślane, choć może tak miało być?
~chiko
Hatchback 5d 1.6 102KM 75kW
Wentylacja skuteczna, ale głosna - po włączeniu nadmuchu na drugi bieg jest słyszalna. W poprzednich moich autach - niemieckich, francuskich nadmuch był dopiero słyszalny po włączeniu dmuchawy.
~kb
Variant 1.4 TSI 122KM 90kW
Posiadam Climatronik który jest dwustrefowy dodatkowo są podgrzewane fotele, bez zastrzeżeń. Silnik zimą jednak chwilę się nagrzewa, wnętrze mogłoby się wtedy nagrzewać ciut szybciej (- 1 pkt.).
~Norbert
Hatchback 5d 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Wnętrze nagrzewa się dosyć szybko ale grzanie skórzanych foteli trwa wieki, po mroźnej nocy spędzonej na dworze fotele zaczynały grzać po przejechaniu 15km przez całe miasto.