Lista ocen Volkswagen Passat B3 (339) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 374 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojciechb1@op.pl
Sedan 2.0 115KM 85kW
Pracuje precyzyjnie, na zimno trochę ciężej, trzeba dbac o zewnętrzny mechanizm zmiany biegów.Po takim przebiegu brak wycieków, sprzęgło orginalne od nowości w bdb. stanie.
~www
Kombi 2.0 115KM 85kW
brak jakichkolwiek zastrzeżen jak niektórzy odnośnie nie wchodzenia 1-biegu, u mnie OK , moze to kwestia oleju , u mnie został wymieniony zaraz po kupnie na pełny syntetyk Mobil
~Simson
Kombi 1.8 75KM 55kW
nie miałem większych problemów, działa dobrze jak na tak stare auto. Pojawiła sie tylko jedna usterka zerwała sie linka zmiany biegów (ale chyba tylko ze starości)
~Mariusz Romnicki
Kombi 1.8 90KM 66kW
Biegi wchodzą lekko i przyjemnie. Niekiedy jednak są problemy z biegiem wstecznym. Poprostu trzeba mocno docisnąć, moim zdaniem zbyt mocno. Powodem moze być już wiek samochodu.
~Passsssat to passsat.
Kombi 1.8 90KM 66kW
Ta nieszczęsna 1-ka, jak stanę na światłach i wbiję na luz to zdaża się, że szukam jedynki ale wystarczy poruszać na boki i jest OK, (lub przygazować na chwilę też działa)
~ptaku666
Sedan 1.8 90KM 66kW
posiadam automat 5 biegowy, troche muli co bardzo denerwuje przy wyprzedzaniu wtedy jednak można prezłączyc z economic na sport ale zarcie benzyny wówczas jest zancznie wieksze
~Lord Lukasz
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Moim zdaniem skrzynia jest idealna, biegi wchodzą cisno (niektórym może to przeszkadzać ale mi odpowiada w 100% ) drążek do zmiany jest kruciutki, lepiej być nie może....
~Henry II
Kombi 1.8 90KM 66kW
Ogólnie to biegi wchodzą płynnie , chociaż u mnie jedynka ciężko się wbijała , a dwójki nie można było za szybko zapiąć (synchronizatory)
~ja
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Skrzynia działa normalnie, nie na 5 bo nie jest nowa, i nie na 3 bo działa dobrze i biegi ładnie wchodza, tylko jedynkę czasem ciężko wsadzić
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B3
7,4
9,5
~gumbas5
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
+ krótkie skoki lewarka + wytrzymałość - czasami utrudnione włączanie \"jedynki\" - ale to wina po stronie mechanizmu wybierania, a nie skrzyni