Lista ocen Volkswagen Passat B3 (339) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 374 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~czys
Sedan 1.8 75KM 55kW
Dobrze zestopniowana, ale precyzja zmiany biegów pozostawia sporo do życzenia. Lewarek "chodzi" nieprzyjemnie twardo. Chociaż nie zaleca się wymiany oleju, po nastu latach warto to zrobić, cichsza praca, łatwiej wchodzą biegi.
~\\\\\\ Wolverine ///
Sedan 2.0 115KM 85kW
Czasem 1 lub wsteczny trudno wchodzą, ale u mnie to akurat wina \"plasticzku\"- łączenia linki drążka ze skrzynią, u ojca model i silnik ten sam i biegi wchodzą gładziutko bez żadnych oporów i zgrzytów
~samochodziarz
Kombi 2.0 115KM 85kW
akurat w tym egzemplarzu żadna rewelacja, wsteczny zgrzyta i to nie jest moja nieostrożność - tzn ten typ tak ma:) miałem kiedyś już b3 i mimo że skrzynia była w gorszym stanie to biegi zmieniało się lepiej
~Herbu
Kombi 1.8 90KM 66kW
Biegi wchodzą mięciutko, bez żadnego haczenia, bez zgrzytów. Można je wbijać jednym palcem. Troche długie skoki dźwigni, ale to kwestia przyzwyczajenia, poza tym w zwykłej jeździe zupełnie to nie przeszkadza.
~Zwijaczexxx
Sedan 1.8 90KM 66kW
Ze skrzynią miałem problem, ale on wynikał głownie z tego że mi nie zależało na samochodzie, w związku z czym nie wnikałem w problem, który polegał na zamarzaniu skrzyni w zimie.
~KRZYSZTOF
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Krótki skok lewarka jest super w tym aucie. Czasem ciężko wchodzi mi jedynka, ale to wina wybieraka i z czasem będę go musiał wymienić. Poza tym wszystko ze skrzynią OK.
~wisnia19881
Kombi 2.0 16V 136KM 100kW
Duży przebieg zapewne miał negatywny wpływ na jej działanie. Lewarek krótki i biegi wchodzą w miare precyzyjnie, ale przełożenia zdecydowanie znacznie za długie
~Marcin
Kombi 1.6 72KM 53kW
Mogłaby by pracować bardziej precyzyjnie ale wybaczam to bo jest trwałym elementem tego auta,nie ma po takim przebiegu żadnych wycieków,francuzi i włosi mogą się uczyć.
~robin
Kombi 1.9 D 68KM 50kW
przekładnia dla leniwych na 5 biegu mozna jechać od 50km/h 1 i 2 rusza z miejsca bez dodania gazu idealny jako pierwszy samochód dla osoby która zdobyła prawo jazdy wybacza błedy

Volkswagen Passat B3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jerry
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
Biegi wchodzą troche ciężko, największy problem jest ze wstecznym, skrzynia lubi czasami zgrzytnąć gdy chcesz wrzucic bieg dosyc szybko ale to się żadko zdarza.