Lista ocen Volkswagen Passat B3 (339) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 374 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kabee
Kombi 1.8 90KM 66kW
Skrzynia dość dobrze zestopniowana, lecz jedynka i wsteczny haczy niemalże zawsze - jest to wada chyba wszystkich Passatów b3. Pozostałe biegi wchodzą dość łatwo. Nadrabia krótki skok lewarka, dzięki czemu zmiana biegów w czasie jazdy jest dość przyjemna.
~Michał Lesicki
Kombi 2.0 115KM 85kW
Chyba każda generacja Passata ma dobrą skrzynie. Ta też. Krótkie skoki, delikatny opór przy włanczaniu biegów, krótki drążek biegów. W drugi bieg musiałem celowac ale to wina przebiegu raczej. Spartolił się synchronizator. Ale mimo to działa świetnie.
~Piotrek-XXX
Sedan 2.0 16V GT 136KM 100kW
Wszystko ok, poza problemami z jedynka i wstecznym (ale jest to raczej standard w tych autach i mozna sie do tego przyzwyczaic). Przelozenia biegow bardzo dobrze dobrane, nei ma sie wrazenie ze ktorens bieg jest za krotki albo za dlugi.
~Mike
Kombi 2.0 115KM 85kW
Bardzo dobra praca skrzyni biegow. jedyny minus to blokada biegu wstecznego przeszkadzajaca przy szybkiej zmianie z 1 na 2 bieg. a ogolenie to pierwszy-dobrze, drugi bieg jeszcze lepiej, na trzecim przy 3500obr/min nawet bmki mu nie daja rady :D
~WaQ
Kombi 2.8 VR6 174KM 128kW
Moja już się sypie, 3ka na wyższych obrotach zgrzyta przy wciskaniu (a żeby na 3ce przypiszczeć to obroty potrzebne ^^) - ale co się dziwić, jak to samochód do "deptania"... Krótka dzwignia która fajnie leży w dłoni :)
~Kulahop
Kombi 2.0 115KM 85kW
Skrzynia zestopniowana prawidłowo. Na V biegu przy 120km/h jest ok.3200 obr/min - nie trzeba redukować by wyprzedzić. Jak to bywa w Passatach zimna skrzynia potrafi chaczyć przy wrzucaniu wstecznego, ale po rozgrzaniu jest spoko.
~czarny1999
Kombi 1.8 90KM 66kW
dobrze dobrane przelozenia, doskonale na trase - piateczka od 120 km - jesli sie nie spiesze ten samochod trzyma 120 na wolnych obrotach a spalanie jest smieszne. zadko bo zadko jedynka wchodzi z lekkimi poprami - dlatego 4.
~Irek
Kombi 1.8 90KM 66kW
problemy z haczącom 1i2 ale poczytałem i wyregulowałem linki przy skrzyni zero problemów poprostu się naciągneły i trzeba było poprawić śmieszne i dalej jak nowa a terz myślałem że to synhronizator sprubujcie na prawde warto
~EaserVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Przyjemna po miescie, niezbyt precyzyjna, ale sympatyczna. Ogólnie da sie przyzwyczaić, chociaż irytuje zbyt krótka dwójka i niezbyt długa piątka. Więcej uwagi należałoby poświęcić dość słabemu sprzęgłu niz porządnej skrzyni.

Volkswagen Passat B3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~"zadowolony" posiadacz volkswagena
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
zestopniowana jest prawidlowo, problemy z wrzuceniem 2 biegu jak jest zimny, zerwanie linki sterujacej mechanizmem biegu wstecznego przy 220tys; ulamanie sie wieszaka ukladu sterowania wybierakiem skrzyni biegow 240tys