Lista ocen Volkswagen Passat B6 (339) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 461 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamil
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
albo ten znakomity silnik roku rozwala łancuch co 20tys km, albo pompa paliwa WC siada, albo turbo.. żenada! nie mówiąc o poważnych usterkach auta jak choćby awarie układu kierowniczego w czasie jazdy!
~KotlesGl
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
Przy tym przebiegu co ja mam to troszeczke mi wyskakuje. auto chodzi na okrąglo jak kołowrotek. Niestety coś za coś. Turbo padło, remont silnika, modul konfortu, cos w zawieszeniu stukało.
~jogi
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Miałem dwie duże usterki, usunięte w okresie gwarancyjnym. Zapaliła się kontroka od silnika a póżniej od układu kierowniczego. Dojechałem sam do serwisu bez lawety. Cóż zawsze może się coś stać.
~lechu
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
W ciągu półrocza przy 120 tyś. padło;komplet ewntylatorów, wyciek z chłodnicy,tuleje zawieszenia przedniego,pompowtrysk, a teraz szwankuje kolumna kierownicy( proble z zapłonem i blokadą)
~Tomasz78
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Wymiana skrzyni biegów, przedniego zawieszenia, a silnik do tej pory serwis naprawia i coś im nie wychodzi.Pierwsza wizytę w serwisie z powodu skrzyni biegów miałem po 2500km.Skrzynia manualna 6 biegowa.
~Allgas
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Schrott, elektronika psuje się non-stop , czujniki abs, ESP, sterowanie wtryskiem, akcje serwisowe co chwila, bierze olej(0,5 l/100km) a cena 1 litra oleju Longlife 24 EUR. Assistance co prawda działa OK.
~Mateusz O.
Variant 1.6 TDI-CR DPF BlueMotion 105KM 77kW
Passat B6 z silnikiem 1.6 TDI w porównaniu do 2.0 jest niezniszczalny. Jako użytkownik przy przebiegu 300 tysięcy kilometrów uważam że jest to najmniej awaryjne auto jakie posiadałem.
~fil
Variant 1.9 TDI PDE 105KM 77kW
To może poprzedni właściciel katował auto na niskich obrotach ale dwumasa mogła by wytrzymać trochę dłużej. Wreszcie brak kłopotów z przegubami i zawieszeniem jak to było w B5.
~kuba_wosik
Sedan 2.0 TDI 170KM 125kW
Mimo poważnych usterek samochód jedzie naprzód i dlatego nie dostał najniższej noty. Jednakże ceny są zaporowe, ale większość mechaników zna te problemy i można liczyć na dobrą jakość.
~myszyn81
Variant 1.8 TSI 160KM 118kW
mam obniżoną wydajność katalizatora. Koszt regeneracji w serwisie BOSH 1400zł brutto + montaż i demontaż. Skrzypią mi zaciski hamulców ale uporam się z tym przy wymianie klocków