Lista ocen Volkswagen Passat B6 (339) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 461 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dex
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Ciągłe usterki przedniego zawieszenia. Popsuty klimatronic. Wymieniane sprzęgło i tyrzeba je ponownie ponownie wymienić. Wymieniona turbina i trzeba ją ponownie wymienić. Wymieniona pompa wacum i trzeba ją ponownie wymienić. Troche dużo tego !!!
~pt
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
skrzynia biegów - jest chyba jakaś seria wadliwych, bo wiem o jeszcze jednym przypadku przy podobnym przebiego i też awarii 2-go biegu. Poza tym także po około 2 latach pękłą przednia szyba, bez wyraźnego powodu (od naprężeń karoserii?)
~PW
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
po 43000km silnik sie rozsypał. asistance na A2 pojawił się po 3 godzinach, samochód zawieziono do serwisu gdzie odmówiono jego przyjęcia - sewris Ignaszak -Konin. Asistance nie był wstanie zapewnić zadnej opcji z oferty, pozostawiając mnie o 23 na polu.
~danielusa
Variant 2.0 TSI 200KM 147kW
pompa paliwowa przy 35000 to chyba jakies nieporozumieniea jednak padla olej wpieprza jak warburg ale niestety w normie bo liter na 1000km sami ocencie czy inrzynier trzezwy byl jak te normy ustalal pozatym wada fabryczna chamolcow i wycieraczek
~Daro
Variant 2.0 TDI 170KM 125kW
Pompowtryskiwacze, turbo, pompa oleju prawie zatarła silnik, webasto zepsuło się, przetwornica na 220v, głośnik od systemu dynaudio, spryskiwacze reflektorów ksenonowych, bierze olej na około 1000km 0,5 litra oleju ponoć to norma.
~raffmo
Variant 2.0 TDI PD-DPF 140KM 103kW
Elektryczny hamulec ręczny padł po ok 5 latach. Tylne wahacze - 10 rok Turbo przy ok 230 tys km (11 rok używania) wraz z odmą odpowietrzenia. Reszta (akumulator, rozrząd, klocki) wymieniane jak w każdym aucie.
~Kamilo
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Wymieniałem 3 razy pompowtryskiwacze, pompe paliwa i daltego zaprzyjazniłem się z auto pomocą drogową, bo nigdy nie byłem pewien czy dojadę do domu. Laguną II, która ma opinie królowej lawet nigdy nie jechałem na lawecie :)
~WW
Variant 2.0 TDI 120KM 88kW
jak wyżej. nie miałem nigdy problemów aż do padniętej pompy oleju która jak domino pociągnęła za sobą turbinę i panewki. 5000zł w plecy i niesmak pozostanie na długo. a szkoda, bo przez 3 lata auto sprawowało się nienagannie.
~Max
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Problem z wtryskiwaczami. Własnie laweta zabrala je do warsztatu. Z drugiej strony auto dostaje solidnie w dupe nie oszczedzam go. Kupilem jak mialo 82000km po 8 miesiacach ma juz ponad 147000km. Poza kilkoma powaznymi awariami ok.
~mg
Variant 1.9 16V TDI PDE 140KM 103kW
...chyba spotkało mnie to co większość przy podobnym przebiegu - GŁOWICA. Jak na razie to podobno MIKROpęknięcie i mechanik każe jeździć, ale pewnie nie długo będzie mocno gubił płyn i trzeba będzie zrobić albo zezłomować :)