Lista ocen Volkswagen Passat B6 (339) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 461 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~nick warszawa
Variant 1.9 16V TDI PDE 140KM 103kW
silnik - makabra, awaria wtrysków - notorycznie (układ wtryskowy siemens), porażka...w ciągu niecałego miesiąca auto znowu stoi w serwisie, skrzynia biegów DSG- usterka powoduje wchodzenie w tryb awaryjny od czasu do czasu, eliminowano błędy - znowu powracają...
~mat_matowski@op.pl
Sedan 3.6 R36 300KM 221kW
Awaria skrzyni biegów, silnika, włączające się tryby awaryjne, gaśniecie auta na skrzyżowaniu. Passat jak do tej pory 23 razy lądował już na lawecie bo o własnych siłach nie ruszył się nawet na 1 metr. Do marki się na razie nie zrażam, ale Passata raczej już nie kupię.
~Łukasz
Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW
Hałasujący rozrząd Okresowe dławienie się silnika podczas przyspieszania - ciężkie do zdiagnozowania gdyż działo się to sporadycznie... Podczas odpalania nierówna praca silnika także sporadycznie na kompie żadnych błędów Nigdy więcej TSI !
~no more
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
samochód rdzewieje niczym stary Poldek, silnik dzięki patentowi z pompą oleju na 100% ulegnie zatarciu, wtryski Siemensa jakością nie dorównują tym stosowanym w chińskich wynalazkach i tak dalej aż do wyczerpania pozycji znajdujących się na liście
~Jako
Variant 1.8 TSI 160KM 118kW
Dolewki oleju do silnika 1L/8000km(podobno ten typ tak ma, szkoda tylko że to olej po 70zł/L) Po 100 000 pompa wody do wymiany. Przy okazji wymienili nadmiernie rozciągnięty łańcuch napędu rozrządu i pompy wody. O kosztach nie wspomnę bo mam słabe nerwy.P
~Marcin
Variant 2.0 TDI-CR DPF 140KM 103kW
Na razie (50 tys km)? tylko dwa razy laweta - czujnik przy kolumnie kierownicy - nie działa zasilanmie silnika. Oczywiscie autoryzowany serwis nie wie co się dzieje ciągle cos wymienia i znów po jakims czasie ten sam problem wraca. żenua
~Kris
Variant 2.0 TDI-CR DPF 170KM 125kW
135 tys. 3 lata i padły pompowtryski,najpierw 2 i laweta potem po tygodniu kolejne 2 znowu laweta. A po 140 tys. padła radio-nawigacja RNS510,na co serwis powiedział,że nie do naprawy tylko wymiana bo nie wiedzą jak naprawić,cena znana więc padaka.
~Krzysiek
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
40 tys. wymiana rozrządu (coś w nim szurało), 45 tys. wymiana pompy klimatyzacji (piski. Biorąc pod uwagę, że nie użytkuję rajdowo samochodu (dojazdy spokojnie do pracy, dystanse średnie)- uważam to w samochodzie za 100 tys tej marki za skandal.
~Irko
Variant 2.0 TDI 120KM 88kW
Ciagle w warsztacie i jazda na lawecie. jestem doświadczonym kierowcą, przejechałem około 700 tys km różnymi samochodami i nigdy nie jechałem na lawecie dopiero od kiedy mam paska. Samochody volkswagena o dekadę wcześniej ok. Jakość tych aut to skandal.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B6
6,7
9,8
9,6
~K.
Sedan 2.0 TDI 16V 140KM 103kW
Jeżeli chodzi o poważne usterki to zbyt wielu nie odnotowałem. Przy 80 tys. zerwany pasek rozrządu i przy 150 tys. wymieniona pompa paliwa. Ostatnio mam jakieś probelmy (tak podejrzewam) z wtryskiwaczami, ale to znowu kolejna przypadłość tych Passatów.