Lista ocen Volvo V60 I (37) - Ergonomia

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukasz
Kombi Facelifting 2.4 D5 215KM 158kW
Jezdzac cale zycie VAGami nie moge sie przyzwyczaic do pewnych spraw. Konsola srodkowa ma sporo przyciskow a samo sterowanie licznymi opcjami wyswietlanymi na ekranie bez odrywania wzroku od jezdni jest mocno utrudnione. Ocene ratuje doskonala pozycja za kierownica. Zakres regulacji kolumny kierowniczej + elektryczny fotel kierowcy pozwalaja usiasc naprawde wygodnie.
~Adam
Kombi 2.0 D3 163KM 120kW
Ergonomia na bardzo wysokim poziomie; wszystko na swoim miejscu. Mam jedynie zastrzeżenia do dużej ilości przycisków na konsoli środkowej, dziwnie-umiejscowionym pokrętłem do regulacji siły nawiewu, i zbyt krótkim podłokietnikiem, niestety nieregulowanym. Fotele bardzo wygodne, pozycja za kierownicą dobra, choć chciałoby się siedzieć kilka centymetrów niżej.
~andz76
Kombi Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Wszystko pod ręką. Początkowo rozbudowana konsola sprawiała negatywne wrażenie, ale po dwóch latach okazuje się, że jest to bardzo przemyślane. Jedyny minus, to uwierająca w prawą nogę półka ( tylko ja jeżdżę jako kierowca tego samochodu) nie wiem dlaczego tak to zostało zaprojektowane.
~W
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Schowków nie brakuje, do multimediów łatwo się przyzwyczaić (menu podobne jak w BMW, chociaż obsługa trochę mniej intuicyjna). Mankamentem dla mnie jest trochę za wysoka pozycja za kierownica i umiejscowienie podłokietnika - mógłby być dłuższy. Przy wysiadani łatwo zahaczyć i uszkodzić kierownicę.
~tomba
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
Oprócz bezużytecznej )no - może na płyty CD) półki za konsolą centralną, wszystko bije na głowę dzisiejsze rozwiązania nie tylko Volvo. Sterowanie z kierownicy tak intuicyjne, że nawet nie musze patrzeć na wyświetlacz. Reszta dokładnie tam, gdzie ma być. 5 minut i wiesz wszystko.
~Łukasz
Cross Country 2.0 T5 245KM 180kW
odejmuje 1 gwiazdkę, bo uważam że kieszenie w drzwiach przednich i tylnych są za małe i nie ma szans zmieścić butelki większej niż 0,5L. Cudem mieści się kubek termiczny ale "na wcisk". Tak nie powinno być w samochodzie, którego przeznaczeniem są długie podróże.
~Wapo
Cross Country 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Generalnie wszytko jest na swoim miejscu. System inforozrywki jest sprzed epoki dinozaurów i to wstyd dla Volvo, że jeszcze w 2018r takie coś sprzedawał, ale z drugiej strony z tego się nigdy nie korzysta, a radio i ustawienia pojazdu są łatwo dostępne.
~Domin
Kombi Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 181KM 133kW
Konsola z przodu rozplanowana prawidłowo, wszystko czytelne i intuicyjne. Dla mnie taki skandynawski design bardzo pasuje. Wyświetlacz aktywny jest dopasowany do ilości światła (sam dobiera kontrast). Można ustawi jego wygląd zalenie od preferencji.
~kris19c
Kombi Facelifting 2.0 D4 DRIVE-E 190KM 140kW
Byłoby doskonale, gdyby nie cofnięta dźwignia biegów (zresztą w tym układzie kokpitu nie może być inaczej. Pułka za środkową konsolą totalnie nie praktyczna. Nie ma gdzie położyć telefonu - jak się nie ma uchwytu na szybie.
Dziennik kosztów dla Volvo V60 I
7,2
11,0
~maciek
Kombi 2.0T 203KM 149kW
doskonale. Wszystko na swoim miejscu, bez przeładowania przyciskami. Obsługa intuicyjna i łatwa. Miałem wiele samochodów różnych marek i prawdę mówiąc nie wiem czy Volvo nie wypada najlepiej pod względem ergonomii wnętrza.