Szukaj

Informacje o Saab

Szwedzkie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, wywodzące się ze spółki lotniczej, założone w 1945 roku. Pierwszy samochód marki, Saab 92, pojawił się na rynku cztery lata później. Od 1989 roku firma należała do General Motors, które następnie sprzedało koncern duńskiemu Spyker Cars. W 2011 roku producent ogłosił upadłość. Dwa lata później wznowiono sprzedaż modelu 9-3, ale bez większych sukcesów. Obecnie właścicielem Saaba jest chiński NEVS.

czytaj więcej

Saab – wybierz model

Pokaż modele z silnikiem:

Opinie Kierowców o Saab

Sprawdź co kierowcy
myślą o Saab

Oceny Aut 927 ocen

4,4
~el.jot
SUV 5.3 300KM 221kW
Saab 9-7X
Kawał blachy, kawał silnika, kawał gwoździa do trumny Saaba. Warto mieć w życiu taką fanaberię, żeby kupić sobie tak unikatowy i popiepszony wóz, o życie jest za krótkie żeby jeździć nudnymi samochodami. W Saabie 97x nie ma nic z rozsądku - jeździ stabilnie tylko na wprost, jak się już rozpędzi to ciężko zatrzymać taką górę żelastwa, pali jak smoczyca.... ale daje niesamowitą przyjemność samego posiadania go i wciskania gazu do dechy. Jak tylko mam ochotę, wsiadam do niego żeby się przejechać, bo lubię. , bo jest za krótkie żeby jeździć nudnymi samochodami.
4,4
~noniemozliwe
Sedan 2.3 T 16V Aero 250KM 184kW
Saab 9-5 I
Wygodny, szybki sedan z umiarkowanym apetytem na paliwo, pretendującym do segmentu premium. Z zewnątrz wydaje się spory, ale przestrzeń w środku ustępuje np. Octavii mk3/mk4. Można go dostać z bogatym wyposażeniem za psie pieniądze(najczęściej szrota, z silnikiem do remontu i osprzętem do wymiany), ale jak się go zrobi to potrafi się odwdzięczyć, bo jeździ się nim przyjemnie i naprawdę komfortowo(siedzenia to poezja). Do premium brakuje mu odpowiedniego wykończenia - sporo twardych(ale dobrze spasowanych) plastików, które mają tendencję do wydawania odgłosów oraz głośne zawieszenie, to główne bolączki wykluczające go z grona potencjalnej premium-konkurencji.
4,1
~Tomi
Hatchback 2.0 154KM 113kW
Saab 9-3 I
Oceniam saaba 2.0t B205E 150KM stage 1 (200 KM) a nie starszego B204E, niestety lista silników do wyboru jest niepełna. Zawsze chciałem mieć saaba, kusił krokodyl, ale rozsądek skłonił mnie do kupna 9-3 OG i nie żałowałem decyzji nawet przez sekundę. Dużo zależy od tego, w jakim stanie auto do nas trafi, bo zaniedbane egzemplarze potrafią wyczyścić portfel. Auto daje ogromną frajdę z jazdy, ma wg mnie ma świetny, ponadczasowy wygląd (mam wersję 3d), dodatkowym atutem jest bardzo zgrana ekipa saabomaniaków, którzy służą pomocą w każdej sprawie. Pozdrawiam SKP i Luźne na FB :)