Lista ocen Alfa Romeo 147 Hatchback (242) - Całokształt

Na liście zabraknie 142 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mtrans
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Jak na razie nie mam powodów do narzekania, za to mam wiele powodów do zadowolenia: ładny wygląd, znakomity silnik i zawieszenie. Na polskich drogach niewiele jest samochodów mogących rywalizować z AR pod względem przyśpieszenia i prędkości maks. Auto bez problemu rozpędza się ponad 200km/h. Osobiście rozwinąłem juz prędkość 220km/h, ale na pewno przyczyniła sie do tego beznyna 98
~jaras
Hatchback 1.9 16V JTD 150KM 110kW
Posiadam go od marca więc ponad 6 m-cy. Kupiłem tanio, ale wiedziałem co jest do naprawy i w sumie po zrobieniu tego co trzeba i tak wyszedłem na swoje;) Autko używane i przeznaczone dla żony. Po małym fordziku Ka, dla niej początkowo 147 była jak ciężarówka i szybka jak rakieta. Dziś nie lubi mnie puszczać za kółko, woli prowadzić sama :)
~Bejbowski
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
No dramat, wszystko sie psuje. Dla dociekliwych powiem, że słuchałem, doglądałem, czy cos gdzieś kapie, czy się jakas kontrolka nie włącza, itp. Patrzyłem na poziom oleju silnikowego, chłodniczego, każdego. A w ciągu 12 mscy zepsuło się chyba wszystko poza skrzynią. Dodam, że kupiłem polski (nie sprowadzany od Niemca), serwisowany w ASO do 2010.
~piotr
Hatchback 1.6 TS 16v 105KM 77kW
Auto ok jak każde inne nie wybitne. Nie jestem maniakiem alfy kupiłem bo mi sie linia podobała.Ogólnie zawieszenie przednie jest awaryjne poniewaz cały czas cos piszczy i stuka i nikt nie wie co.Ostatnio wymieniłem łącznik stabilizatora i troche mniej.Ciekawostka jest to że żaden mechanik nie może tego zdiagnozować.Uważam, że jest tam jakas wada fabryzna
~aldar@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Cud techniki na miarę 21 wieku. Do tego wygląd. Nie ma miejsca na ziemi, gdzie przejedziesz niezauważony. I ten przód. Jak Ktoś widzi cię z tyłu w swoim lusterku to myśli, że ... lepiej zapytać tych co ją widzieli :-). W dodatku Alfa jest skrótem nazwy "Anonima Lombarda Fabbrica Automobili", fabryki która powstała w 1897 r. - to szmat historii...
~tower
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
Ogólnie oceniam samochód powyżej 4, ale nie doskonale. Na plus - duża elastyczność, bardzo dynamiczny silnik, nowoczesna estetyka i wykończenie, detale. Na minus - stosunkowo duże zużycie w trybie miejskim, fatalnie niskie przednie zawieszenie ( biorąc pod uwagę polskie warunki parkowania samochodów, dużo krawężników zupełnie nie do pokonania :)
~Marcin
Hatchback 1.9 16V JTD 140KM 103kW
Ma swoje mankamenty ale nie miałbym oporów kupić drugi raz to samo auto. Daje dużo frajdy z jazdy, dość mocny i przy tym ekonomiczny (spalanie w okolicach 7 max 8 litrów głównie po mieście i krótkie trasy, na autostradzie spokojnie można zejść do 6). Zawieszenie jest jej największą bolączką. Hamuje bardzo dobrze.
~mp4
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Kupując ten samochód, bałem się stereotypowych opinii o rzekomej awaryjności alf. Zupełnie niepotrzebnie. Przez cztery lata samochód nie zanotował żadnej poważniejszej awarii, i to pomimo przebiegu grubo ponad 200 tys. km. Silnik bliski ideału. Poza charakterystycznym dla diesli dźwiękiem, trudno znaleźć wady.
~pw
Hatchback 1.6 i 16V T.Spark 120KM 88kW
To był dobry zakup, autko cieszy ucho i oko - symetria, proporcja, harmonia to domena włoskich aut. No i obłędna czerwona tapicerka w środku. Przy zakupie obowiązkowo sprawdzić stan zawieszenia, osprzęt silnika i karoserię - seryjnie jest dobrze ocynkowana, więc ślady rdzy świadczą o wypadkowej historii / niefachowych naprawach.
~marwaw79@wp.pl
Hatchback 1.9 JTD 115KM 85kW
Najpiekniejszy samochod swiata!!!Ten jego przedni pysk ta cala linia nadwozia ,5 drzwiowy wyglada ja cupe , a w srodku no cuz niema chyba ladniejszego auta ktory by mial srodek jak w alfie.Nie dziwie sie ze 2001 roku zdobyl 1 nagrode najlepszego auta.Jest wyjątkowym autem -mozna powiedziec ze to auto z duszą.
Alfa Romeo 147 Hatchback