Lista ocen Audi A4 B6 (258) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 351 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stanleyweb
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jak to z wielowahaczowym zawieszeniem z wykorzystaniem aluminium. Na razie nic nie wymienialem ale wiem, że na pewno mnie czeka wymiana kilku wahaczy w przeciągu całego okresu aksploatacji. W poprzedniej wersji B5 wymieniłem 6 wahaczy z 8 (przez okres 3,5 roku).
~mariusz95r
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
Jak dla mnie za miękko. Auto płynie , a ja jestem przyzwyczajony do sztywności ( np ideałem dla mnie jest Fiat Bravo II 1.4 T-jet 150 KM). Za to w moim modelu ogromnym plusem jest to ze mam całe oryginalne zawieszenie od nowośći i ani jednego luzu.
~artur_mi
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Auto dobrze trzyma się drogi, ale ma swoje minusy. Nisko zawieszony potrafi szurować na garbach nawet jeśli wolno się na nie wjeżdża. Po wymianie wahacza tzw. banana zaczęło tłuc(inna część luźna). Dopiero w marcu zawitam do mechanika.
~Edward
Sedan 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Sucho, mokro, śnieg czy piech bez znaczenia! Pedał do ziemi i przy lekkich umiejętnościach nic nie zaskoczy. Przód trochę za ciężki. Wachacze (jest 8) wymieniałem tylko na oryginały i obecnie zrobiłem już ponad 250 tys(1 wymiana od nowości)
~Rozbrajacz
Sedan 1.6 i 102KM 75kW
Tu mogę powiedzieć z czysym sumieniem REWELACJA. To auto trzyma się drogi jak przyklejone a do tego wogóle nie przenoszą się żadne grgania na kierownice. W porównaniu do Forda C-max którego miałem wcześniej to Audi jest ok dwie klasy w przodzie
~Sławek j-ow
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Wbrew panującym opinią na temat awaryjności zawieszeń w tych autach muszę napisać, że wymieniłem tylko dwa krótkie wahacze (koszt 1 ok 80zł) i na tym skończyła naprawa zawieszenia. Na pewno trzeba dbać o zawieszenie ale to jak w każdym aucie.
~Fabiensaber
Avant 1.6 i 102KM 75kW
Bardzo miękkie auto. Kupiłem auto na alufelgach 17\" z profilem 45x215 - nie polecam na nasze drogi, chyba, że kogoś stać na częste wymiany zawieszenia. Po zakupie szybko zmieniłem na 16\" o profilu 55x205 - czuć poprawę w miękości zawieszenia.
~Szef
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Dobre trzymanie drogi przy równoczesnym komforcie. Mogłoby być lepiej z tłumieniem, ale auto swoje przejechało. Układ kierowniczy godny Audi - precyzyjny, brak jakichkolwiek przeniesień nierówności, nie wyrywa kierownicy przy ostrych zakrętach.
~dawid
Avant 3.0 V6 220KM 162kW
jak w a4 wielowachaczowe przód jak orginał to chodzi długo ,zwrotnice aluminiowe robią problem z demontażem ciężko wybić śrubę ktura trzyma górne wachacze bez grzania palnikiem praktycznie się nie da wybić śniedzieją
Dziennik kosztów dla Audi A4 B6
7,8
11,5
13,4
~Kamil27
Avant 1.8 T 163KM 120kW
Zawieszenie dość sprężyste, na 17 calowych kołach chyba za twarde jak na polskie drogi. Ani sportowe , ani komfortowe. Miałem Vectrę GTS, tam było podobnie twarde, ale w zakretach się nie przechylało tak jak w Audi.