Lista ocen BMW Seria 5 E39 Sedan (291) - Silnik

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RICO
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Rewelacyjny silnik. Może nieco za mały w stosunku do masy auta co przekładało się na przyspieszenie, ale jak się już rozbujał to 220km/h na trasie przy 4 osobach i pełnym bagażniku. Bezobsługowa jednostka, tylko pilnować oleju. Rewelacja
~pocisk
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Piękny dźwięk .poza drobnymi wyciekami.ok. Przez jazdę brata doszło do przegrzania głowicy.Następstwem czego byla naprawa pękniętej głowicy,uszczelka ,wymiana wtrysków,wymiana świec żarowych .Naprawy podjąłem sie sam.Teraz po jest miło posłuchac i jezdzic
~realista
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Silnik bardzo fajny, pomruk R6 to poezja dla ucha. Niestety biorą troszkę oleju już przy takich przebiegach. Mało elastyczny w dolnych obrotach (szczególnie w LPG), jednakże to autko zaprojektowane było by większość czasu spędzało jednak przy wyższych RPM :)
~Jacek
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Silnik rewelacja. Bardzo elastyczny i cichy. Rzędowe szóstki od BMW to już legenda... Żadnych problemów z osprzętem, żadnych usterek. Pracuje równo na każdych obrotach i praktycznie nie ma drgań. Test szklanki pełnej wody zalicza bezbłędnie ;)
~Indukt@wp.pl
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Silnik Pracuje naprawdę przyjemnie i cicho mimo iż 200tyś które lada moment przekroczy, przekracza zapewne już 3 raz ;) Elastyczność przyzwoita, ale mogło być lepiej. Duży przyrost mocy po przekroczeniu 3tyś obrotów, prędzej dość słabo.
~moteq
Sedan 4.4 540i 282KM 207kW
V8. Chodzi bardzo przyjmnie i rowno. Elastycznosc i przyspieszenie jest niesamowite. Przy 180km/h potrafi jeszcze zredukowac i wcisnac w fotel. Dzwiek silnika jest niesamowity, rasowy, ale nie natarczywy. W kabinie slychac tylko pomruk.
~Dworkin
Sedan 2.5 525i 192KM 141kW
525i To moje pierwsze BMW , długo się zastanawiałem czytałem fora itd. Na szczęście moje oczekiwania zostały w 98% spełnione . Silnik spisuje się znakomicie : jest b.cichy , równo pracuje , świetnie brzmi 6cylindrow , wytwarza b.mało drgań --Rewelacja!!!
~Pawel8008
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
Silnik pracuje równo w całym zakresie obrotów, ma bardzo przyjemne brzmienie,jest zaskakująca różnica w kulturze pracy w stosunku do 4-cylindrowych jednostek na plus dla BMW,silnik elastyczny może nie tak jak nowe diesle,ale pozytywnie zaskakuje.
~przeminho10
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Jak dla mnie to stanowczo za mała moc w stosuknu do wagi pojazdu. Po prostu zbiera sie gorzej niż golf III TD jakim jeździłem poprzednio. Trzeba naprawde ostro deptac aby cos z niego wykrzesać. Zaleta jest bezawaryjnosc i bezobsługowośc.
Dziennik kosztów dla BMW Seria 5 E39 Sedan
7,8
11,2
13,8
~matus-police@o2.pl
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Silnik doskonaly cichy doskonale dajacy sobie rade z ta masom pojazdu szybkosc max. jakom osiagnolem to 220km/godz. w zupelnosci wystarczajaca jak na nasze drogi nie wymaga dobrych drog zeby czuc sie pewnie na prostej jak i w zakretach
BMW Seria 5 E39 Sedan