Lista ocen BMW Seria 5 E39 Sedan (291) - Silnik

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~skurabmw
Sedan 4.4 540i 282KM 207kW
Silnik perfekcja ,tylko trzeba o niego dbać , od razu na starcie koniecznie zalać dobry olej 5w40 Valvoline czy Liqui Moly ,powymieniać wszystkie uszczelki na dolocie i odme, zdjąć miske olejową i sprawdzić czy nie ma w niej jakichś plastików itp. a i na 100% trzeba będzie dokręcić śruby na pompie olejowej
~wuq@vp.pl
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Silnik morderca nie do zajechania... 193KM dają ogromne wrażenia z jazdy. Wyprzedzenie kilku samochodów za jednym depnięciem to pestka. Rozrząd na łańcuchu dożywotni więc możemy zapomnieć o dużych kosztach wymiany. No i ten warkot na wyższych obrotach... muzyka :) Ogólnie silnik perfekcja.
~matek5377
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
Silnik cichutki.Bardzo dynamiczna i to z automatem(tiptronic wystarczy dać bieg w dół przy wyprzedzaniu i w nawet nie zauważasz,że już wyprzedziłeś).Nie wiedziałem,że 2.0 litrowy silnik tak ładnie chodzi(cały czas się zastanawiam czy to nie 540i,4.4 L).Myślę,że to zasługa rzędowej 6-ósteczki.
~koval
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
motor najlepszy na świecie(M57).co do pracy jednostki napędowej nie mam żadnych zastrzeżeń-silnik mocny,dynamiczny,elastyczny,charakteryzujący się świetna kulturą pracy.problem z wyprzedzaniem nie istnieje-wgniata w fotel przy każdej prędkości,spalanie naprawdę mile zaskakuje(średnio 8,0l).
~jackass
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Silnik ma moc i piekny dzwiek jak na diesla, wyprzedzanie to bajka, do tego mało awaryjny i ekonomiczny. Jedyna wada to klapki w kolektorze ssacym ktore trzeba koniecznie usunąć koszt groszowa sprawa. Co do spalanie w trasie dłuzszej przy tempomacie na 125Km/h spaliła 6.2l
~tommy
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
silnik chyba najgorszy z calej gamy w e39 ale mimo to po 3 latach użytkowania i pokonaniu prawie 100k km ( łącznie 350k) 100% zero ubytków oleju zero problemów z turbo. troszeczkę za slaby na to auto dlatego 530d chyba lepsze rozwiązanie.TDS silnik raczej dla spokojnych kierowców.
~Pakaś
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Prawdą jest to co piszą znawcy marki - rzędowa 6-ka czystej krwi. Piękny bas, rozsądne spalanie i spory zapas mocy wtedy, gdy jest potrzeba. Na pewno Japończycy z tej pojemności wycisnęliby pewnie ze 100 KM więcej, ale po co? 192 KM zupełnie wystarczy do codziennego użytkowania.
~www.colos21@wp.pl
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
dobra dynamika, niskie zużycie paliwa oraz dobra dynamika ,chociaż kierowca przesiadający się z innej marki auta o mocy pow.150 koni musi przyzwyczaić się do innych obrotów silnika ponieważ BMka tak naprawde ciągnie dopiero wtedy kiedy inne auta mają już koniec mocy!
~patryk_t
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Czemu "tylko" dobrze? Brakuje mocy. Łatwo jest się przyzwyczaić i chce się więcej. Mimo wszystko motor 2.8iA z pełną świadomością mogę polecić. Plusy: brzmienie, elastyczność, komfort, bezawaryjność (jeżeli zadbany egzemplarz)
~DarekZ15
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
2.0 ekonomia jest zachowana przy normalnej jeździe spokojnie można osiągnąć wynik 11 l gazu na 100 km. Jeśli chodzi o moc to najgorzej ze startu nie raz się najadłem strachu gdy wyjechałem "na styk" a samochód nie mógł nabrać rozpędu.
BMW Seria 5 E39 Sedan