Lista ocen BMW Seria 5 E39 Touring 530 d 184KM 135kW 1998-2004 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzesiek
Touring 530 d 184KM 135kW
Jest to chyba najlepszy silnik diesla jaki jest dostępny na rynku. Posiadam pierwsza wersje 184KM, ale nie brakuje mi mocy. Leszcze w pasatachi i innych śmiesznych 2.0 golfach ustawiają się na światłach w kolejce. Bardzo dobrze wyprzedza się na trasie. Ten silnik został właśnie do tego stworzony. Miałem kilka niewielkich awarii ostrzetu. Wymienilem wszystkie przewody podcisnieniowe i jeden elektrozawor stresujący praca turbiny. Czyszczenie EGR...
~gregbun
Touring 530 d 184KM 135kW
to mój pierwszy diesel w życiu.zarzekałem sie że nigdy nie kupie bmw w dieslu,combi i automacie...no i prosze...ale wiedziałem co kupuje i od kogo i jak to auto było zadbane wiec zaryzykowałem. silniczek pracuje pięknie-zmienione kolektory,wyjete klapeczki,zwiekszona moc do ponad 200 kM-idealnie radzi sobie w długich trasach-przyspieszenie rewelka,piekna kultura pracy i o dziwo przy wcisnieciu do oporu gazu...no dzwięk chyba piękniejszy niż...
~gregbun
Touring 530 d 184KM 135kW
świetny,bardzo elastyczny,chodzi jak zegareczek,jak na diesla nadspodziewanie cichutko,poprzedni własciciel mega dbał i znał sie na bmw(zajmuje sie sprzedaża cześci do bmw)trafiła mi sie \"perełka\"-wymienił kolektor dolotowy od x5 3.0d bo te montowane w tamtych czasach były do d..urywały sie klapeczki i śróbeczki w kolektorze i doprowadzało to do uszkodzenia silnika-jesli sie to wyeliminuje -jest bezawaryjny.przeprogramował go do ponad 200...
~ralf
Touring 530 d 184KM 135kW
jezeli chodzi o kulture pracy to jest rewelacyjna... w porownaniu z klekotem z audi (tdi) to niebo a ziemia. znajomi czasem nawet pytaja czy to nie benzyna bo brzmi tak fajnie, co do elastyznosci to jest juz gorzej... mam manuala takze ponizej 2500 obrotow jest cisza ale od tej granicy urywa glowe niestety duze siliki potrzebuja wiecej czasu do napedzenia turbo
~Bruno ; cup@op.pl
Touring 530 d 184KM 135kW
To moje kolejne BMW - tym razem kombi. Jest naprawdę bardzo dobre. Mam jeszcze 3.0 V8 benzynę i w dolnych zakresach diesel jest bez apelacyjnie lepszy natomiast benzyna na wyższych obrotach bez konkurencyjna. Jednak moment obrotowy w dieslu to potęga 410 Nm !!!
~oreslyfox
Touring 530 d 184KM 135kW
400Nm i spalanie średnie 8,5l- dla mnie bomba, w dodatku nic się z nim nie dzieje złego. Wyprzedanie nigdy nie będzie już takie samo. Nie bez powodu ten silnik przez 8 lat nieprzerywanie był najlepszym dużym dieslem na świecie w Engine of the Year.
~driver1233
Touring 530 d 184KM 135kW
To chyba najlepszy silnik, z jakim miałem styczność. Użytkownicy już dużo o nim pisali przede mną, ale dodam od siebie, że jak na niemal 300000 km przebiegu pracuje cicho, miarowo. Nie bierze oleju. Silnik dobrze się \"zbiera\" już od niskich obrotów.
~ANKR65
Touring 530 d 184KM 135kW
silnik ok. rzędowa szóstka. ciągnie jak należy pod warunkiem że dostanie dobre doładowanie z trubo. Bez dobrego turbo nie ma jazdy. Uwaga! Moje trubo padło przy przebiegu 140.000 km - wymiana trrbiny na nową (a nie regenerowaną - 7.000 zł !!!)
~bartles
Touring 530 d 184KM 135kW
BMW 3.0 diesel wygrywał tytuł silnik roku - w swojej kategorii - przez 3 lata z rzędu. Do tej pory jego konstrukcja cieszy mocą, kulturą i niewelkim apetytem stadniny koni mechanicznych I HA :)

Usterki BMW Seria 5 E39

BMW Seria 5 E39 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Piotrek :)
Touring 530 d 184KM 135kW
Rzędowa „szóstka” brzmiała rewelacyjnie, jak przyspieszała. Przez te 6 lat nic się nie działo z silnikiem. Nie na darmo ją nazwano najlepszym silnikiem bmw.
BMW Seria 5 E39 Touring