Lista ocen Fiat Bravo I 1.2 16V 80KM 59kW 1998-2001 (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamyk
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Biegi wchodzą dobrze poza dwójką, która lubi zgrzytnąć. Zmiana z trójki na czwórke w moim przypadku sprawiała duża przyjemność z powodu precyzyjnego przejścia i charakterystycznego dźwięku wskakującej czwórki. Niestety trwałość skrzyni poniżej oczekiwań, ok 140 tys. km skrzynia zaczęła \"tyrkotać\" na obciążeniu. Auto przyspieszało bez spadku mocy, biegi wchodziły jak na całkowicie sprawnej skrzyni, jedynie te dźwieki.. Przejechałem tak ok 10...
~Seweryn
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Bardzo gładko i płynnie wchodzi każdy bieg..moim zdaniem brakuje 6stki przy prędkosciach 120+ obroty są dość wysokie co za tym idzie pali więcej jeżeli komuś zależy na małym spalaniu to najlepiej nie przekraczać 110km/h w trasie.
~zawigrze
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Zastrzeżeń nie mam. Sama skrzynia jest OK. Ładnie pracuje. Biegi wchodzą precyzyjnie i jeszcze mimo takiego przebiegu jest takie fajne puknięcie słyszalne przy zmianie biegów... jak w nówce ;)
~pezet69
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
W moim przypadku akurat było z tym trochę problemów i do końca nie wiem co pomogło: wymiana sprzęgła, linki czy oleju w skrzyni? Tak czy inaczej po tych zabiegach było już w porządku.
~White :)
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Troszkę dwójka nie tak ale to tylko spowodowane tym że trzeba olej wymienić bo nie był wymieniany już od 11 lat :)
~Sławek19_84
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Czasami mi się zacina ale to powód oleju. Niedługo trzeba wymienic na nowy, bo olej w skrzyni biegów powinno sie tez wymieniac.
~Marcin QX
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Na autostradzie przydałby się 6-ty bieg, ale mając na uwadze wartość pojazdu nie można wymagać przesadnie dużo.
~piotrtasarz81@wp.pl
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
Trochę ciężko wchodzi wsteczny bieg,ale to wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Skrzynia biegów jest bardzo elastyczna
~emre
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
skrzynia naprawdę dobra, wszystkie biegi gładko wchodzą, żadnych problemów z nią nigdy nie miałem
~soltys98@interia.pl
Hatchback 3d 1.2 16V 80KM 59kW
czasami ciężko wchodzi jedynka i dwójka przy zimnym silniku,ale ogólnie bez zastrzeżeń