Lista ocen Fiat Marea Weekend (207) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 164 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~carl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
po zakupie stukała zawiecha, zakupiłem wahacze i łaczniki stabilizatora najtańsze jakie znalazłem, 90zł/szt za wahacz i 20zł/szt za łacznik stabilizatora, wszyscy płacza ze 15-20tys i nawet najdrozsze się sypia,moje maja przejechane 65 tys km i sa dalej cicho,odpukac....wiec nie wiem czy częściej niż w innych trzeba wymieniac
~aga
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
auto słabo trzyma się drogi na zakrętach przy większych prędkościach czego nie ma np. przy peugeot 405 (polecam) czy VW bora; jest uczucie wypadnięcia z zakrętu;zbyt szybko reaguje na ruchy kierownicy; słabe wytłumianie nierówności drogi; w kombi z bagażnika dolatyją chałasy obijanych przedmiotów i narzędzi do wymiany koła;
~dakrzyzanowski@tlen.pl
Weekend 1.9 TD 100KM 74kW
na dlugie trasy swietny - osoby ktore sa przyzwyczajone do aviomarinu (o dziwo) nie byly zmuszone do korzystania. powyzej 110 zaczyna tyl lekko chodzic na boki - kierowca tego jednak nie wyczuwa (przynajmniej ja), wiadomosc o tym dostalem od kolegi ktory jechal za mna. przy zakretach lekkie tendencje do nadsterownosci.
~carlos80@gazeta.pl
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
Dobrze się trzyma drogi, problemem po jakimś czasie mogą być stuki w zawieszeniu - ale to polskie drogi. Nim wymienisz łącznik stabilizatora sprawdź czy to nie wina poduszek stabilizatora. Koszt poduszek śmieszny ok 30 PLN za obie(allegro), ale za wymianę w FeuWercie krzyknęli 400 PLN
~Wojtek Ż.
Weekend 1.6 16V 103KM 76kW
Jak zaczyna stukać szybko wymienic tuleje ( u mnie co 60 tyś) .Po 180 tys. wszystkie amory i łozyskowanie tylnych wahaczy . Gdym to widział jak była nowa t od razu można zabezpieczyć otwory którymi zanieczyszcza sie łozyskowanie i nie trzeba by wymieniac.
~x
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Wachacze,drążki,gumy stabilizatora...To lubi leciec Proste ale slabe zawieszenie z przodu MPHERSON z tyłu belka. Jest dosc glosne i niskie na autostrade i w zakretach super ale na dziury juz nie. W Toyocie lepsze na gorsze na predkosci. W VW POLO gorsze. Porównywalne do passata b4.
~edmundo
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Zalety: prosta budowa, zawieszenie tanie w naprawie Wady: zawieszenie dość głośne, słychać większość mniejszych i większych dziur, pomimo że amortyzatory są sprawne to samochód na koleinach lubi \"skakać\" z lewej na prawą i odwrotnie zamiast płynie wybierać nierówności
~topdrive
Weekend 1.9 JTD 105KM 77kW
Sprawne amortyzatory są kluczem. Auto nieźle prowadzi się w zakrętach (pamiętając, że jest to auto rodzinne z nadwoziem typu kombi). Układ kierowniczy mógłby być trochę bardziej precyzyjny, a pedał hamulca troszkę twardszy (pozwalałoby to na lepsze dawkowanie siły hamowania).
~Adams21
Weekend 2.4 JTD 131KM 96kW
moim zdaniem zbyt mocno działa wspomaganie i troche to przeszkadza w wyczuciu co dzieje sie na drodze ale po czsie można dojść do perfekcji - a samo zawieszenie?? hyyyymmmmmm mi się wydaje że bardziej nastawione na twardość ale nie jak w niemcach pozatym głośno pracuje.

Usterki Fiat Marea

Fiat Marea – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Heniu
Weekend 1.8 16V 113KM 83kW
słabe przednie wahacze,łączniki stabilizatora , bardzo mocny natomiast tył , obciążam to auto maksymalnie przez cały okres użytkowania i nie ruszyłem praktycznie nic poza amorami po 120000 przednie zawieszenie konieczna wymiana co 30000 koszt ok 500 Pln za kpl zamienników
Fiat Marea Weekend