Lista ocen Fiat Panda II Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW 2003-2010 (74) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mihaoo
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Skrzynia dualogic (atomatyczna 5 biegowa z funkcją oszczędzania paliwa "E" i trybem sekwencyjnej zmiany biegów). Szybko i płynnie zmienia biegi tylko podczas dynamicznej jazdy. W trybie automatycznym przy delikatnym przyspieszaniu głowy pasażerów co chwila kiwają się do przodu (drażniący moment przerwy w przyspieszeniu podczas zmiany biegu), tryb sekwencyjny wypada duzo lepiej. Tryb ekonomiczny bardzo rozsądnie ogranicza oborty silnika...
~jaro
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Naprawdę zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Bardzo dobrze zestopniowana co przy w miarę elastycznym silniku 1.2 pozwala na wygodną jazdę i nie trzeba zbyt często sięgać po dźwignię. Biegi wchodzą bezproblemowo. W porównaniu z Fiatem Cinquecento i Seicento ( które posiadałem) jest duza poprawa.
~Rafał
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Umiejscowienie i praca skrzyni biegów w porównaniu z moimi poprzednimi autami jest po prostu perfekcyjna. Krótki skok lewarka dopełnia pozytywne wrażenie. Niektórzy twierdzą, że ta skrzynia jest "długa", dla mnie jednak to zaleta, bo możliwe jest ruszanie z dwójki, a także trójeczka daje radę już od 30km/h.
~polak23
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Biegi wchodzą bardzo dobrze, krótkie prowadzenie skrzyni do kolejny atut, a za umiejscowienie skrzyni wyżej, a nie w podłodze fiat zrobił coś rewelacyjnego, poza tym całkiem dobry materiał samego drążka nic się nie ściera po 110 tys. km,
~zbywca
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
wygodne usytuowanie dźwigni skrzyni, dobre przełożenia sprzęgło stuka na I i II biegu przy przełączaniu biegów ale zdaniem serwisu to normalne we wszystkich PANDACH (w pandzie zastępczej nie...) byle zbyć bo kończy się gwarancja
~corwin
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
całkiem całkiem dobrze, chociaż mam czasami odczucia jakby skrzynia była z papieru zrobiona :|, innych zastrzeżeń nie mam edit: tylko gałka na drążku zmiany biegów kleju wymaga bo ucieka :D
~kokoshihi@gmail.com
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Skrzynia jest doskonała, co prawda raz na jakiś czas jedynka wskoczy dopiero za 2 razem, ale to żaden problem. Bo przy codziennej jeździe zmiana biegów w tym aucie to sama przyjemność.
~Tomek
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Biegi chodzą bardzo dobrze i gałka jest umieszczona wygodnie. Szkoda, że trzeba nią dość często operować. Jeździłem Aygo i w nim na 2-jce można od startu do 100-tki...
~irreality
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Bardzo odpowiada mi położenie dźwigni zmiany biegów - blisko kierownicy i pod ręką. Krótkie i lekkie przełożenia - w sam raz do miasta. Biegi wchodzą bez problemów.

Usterki Fiat Panda II

Fiat Panda II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Stanisław K
Hatchback 5d 1.2 MPI 69KM 51kW
Bardzo wygodna szczególnie jesli chodzi o umiejscowienie przekładni gałki zmiany biegów. Małe problemy przy zmianie biegów szczególnie jesli chodzi o "wsteczny".
Fiat Panda II Hatchback 5d